Lenovo představí Windows Phone 8.1 telefon ještě letos!

31. 5. 2014 | 6

Získání Motoroly bylo jen jedním z tahů, které si Lenovo v nedávné době připravilo. Firma podle všeho plně pracuje i na zcela novém Windows Phone 8.1 zařízení, jehož prodej by podle ověřených informací měl být zahájen ještě letos. Informace potvrdil sám Liu Jun, předseda Lenovo’s Mobile Business Group.

Lenovo bylo během MWC oznámeno jako další partner mobilního operačního systému Windows Phone od Microsoftu, což se později potvrdilo na konferenci Build 2014, kterou pořádal sám Microsoft, nicméně zatím nebylo představeno žádné zařízení. To by se ale mělo již za chvíli změnit!

Traduje se, že Lenovo chce s novým Windows Phone zařízením mířit hlavně na střední třídu, kde by se měla úhlopříčka displeje pohybovat někde okolo 4,5″ – 5″ a hlavní výpočetní jednotkou by zde měl být Snapdragon 400 od Qualcommu.

windows-phone-8-1-25255B4-25255D

Je očividné, že se bude chtít Microsoft přidat k Lenovu na palubu, a to hlavně díky tomu, že je Lenovo velice silným konkurentem ostatním výrobcům telefonů, kde se celkově vyšplhalo na 4. příčku, a to tedy především díky prodejům v domovské Číně.

Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet, nicméně kolem systému Windows Phone se začíná dít plno zajímavých věcí (ať už představení jeho nové verze 8.1, která výrazně vylepšuje jeho možnosti, nabízí hlasového asistenta Cortana a zároveň v mnoha směrech dohání konkurenci, nebo vyšší zájem výrobců a růst platformy) a bude radost sledovat, jak vývoj půjde dál.

Na přiloženém obrázku není skutečné Windows Phone 8.1 zařízení, je to zatím pouhá fotomontáž založená na stávajícím produktu.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky