Lenovo A10-70 a A7-50(L): dostupné tablety pro každého jsou nyní k mání

11. 4. 2014 | 7

Již nyní u nás (v ČR) můžete oficiálně sehnat nejnovější přírůstky do rodiny Android tabletů od Lenova – 10″ model A10-70, který uživateli nabízí velkou porci možností (od slušné hardwarové výbavy, až po solidní zvuk s Dolby) a zároveň s ním i levný model A7-50(L) a to vše za atraktivní cenu.

Lenovo A10-70: velká obrazovka za málo peněz

S tablety se v poslední době roztrhl pytel, vidíme je na každém rohu. Nyní do našich končin zavítala úplná novinka, tablet Lenovo A10-70, která láká na skvělý obraz, špičkový zvuk a opravdu velkou porci zábavy. K tabletu bude možno volitelně dokoupit i přídavnou klávesnici, díky které z něj lehce můžete udělat plnohodnotný pracovní nástroj a nemusíte být tedy nijak omezeni.

V tabletu samotném najdeme 4jádrový procesor MediaTek o nominální frekvenci 1,3 GHz pro každé jádro. Obrazovka tabletu nabízí úhlopříčku 10.1” s rozlišením 1 280 x 800 pixelů, což zajistí dostatečně kvalitní obraz, za který se tablet nebude muset stydět. Jak už to, jako u většiny tabletů, bývá, tak i zde najdeme přední a zadní kamerku. Přední kamerka pro videohovory nabídne rozlišení 2 MPx, což pro potřeby základní VOIP komunikace bohatě postačuje. Zadní kamerka nabízí dnes již standardní rozlišení 5 MPx, která bude ovšem ale sloužit spíše jako nouzové řešení, určitě není tablet k focení/nahrávání videa přímo určen a tudíž nelze očekávat mistrovská díla.

Tablet již v základu nabídne 16 GB paměti k uchování dat uživatele, které lze rozšířit až o dalších 32 GB pomocí paměťových karet. Hodnota paměti RAM se zastavila na rovném 1 GB. O zvuk se u tabletu postarají vysoce výkonné reproduktory s rozšířením Dolby, které svou kvalitu již nejednou prokázalo, navíc jsou umístěny na přední straně, což by mělo přinést ještě lepší uživatelský zážitek z používání.

Již z výroby tablet obsahuje Android ve verzi 4.2, kde Lenovo přislíbilo brzký update na nejnovější verzi 4.4 v průběhu května. Tablet také obsahuje, jako všechny nové modely, řadu Lenovo aplikací DOit, které mají uživatelům pomoci s každodenními činnostmi a problémy.

image_thumb

Lenovo A7-50: malý, vybavený a levný

Tablet Lenovo A7-50 nabídne o něco slabší hardwarovou výbavu v čele s 4jádrovým procesorem MediaTek o taktu jader 1,2 GHz. Paměť RAM je i zde rovna 1 GB. Pro data je taktéž dostupných 16 GB, jako v případě verze A10-70, kde je tablet také schopen pojmout až dalších 32 GB paměti prostřednictvím microSD karet. Zůstávají i stejné kamerky, čili vzadu 5 MPx a v předu 2 MPx pro videohovory.

Rozdílem jsou zde ale celkové rozměry… Tablet nabízí displej o úhlopříčce rovných 7”, taktéž s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Displeje jsou u všech modelů typu IPS. A7-50 je tak vhodným kandidátem na každodenního společníka, který se vejde do kapsy, tašky či kabelky. Zároveň díky menšímu displeji se stejným rozlišením nabídne jemnější zobrazení.

Na trhu se objeví i odlehčená verze A7-50(L), která se od A7-50 liší jen v několika věcech: tou první je fakt, že tablet postrádá zadní kamerku a má tedy jen přední pro videohovory, je zde mírně navýšen takt procesoru na 1,3 GHz pro každé jádro a uživatelská paměť má pouze 8 GB (avšak je i zde možnost rozšíření).

lenovo-ideatab-a7-50l-mtk-8121-1gb-8gb-7-0-ips-android-4-2-cerny_i147044_thumb

Dostupnost, ceny

Tablet A10-70 je u nás nabízen zatím jen v barevné variantě Midnight Blue (půlnoční modrá, čili saténově tmavá modrá) s Wi-Fi za doporučenou cenu 5 499 Kč. Model A7-50, resp. A7-50L nabídne rovněž barevnou variantu Midnight Blue, k ní však ještě Black (saténově černou) a to za doporučenou cenu 3 499 Kč, resp. 2 699 Kč. Malý A7-50 doplňuje představený model A8-50, o kterém jsme vás nedávno informovali.

Lenovo v poslední době začalo do tabletového trhu hodně mluvit a my doufáme, že i nadále bude přicházet s kvalitními kousky!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky