Co se děje kolem Lenovo Blogu CZ

9. 2. 2014 | 2

Lenovo Blog CZ

Určitě neuniklo vaší pozornosti, že od konce ledna je na Lenovo Blogu CZ trošku – a řekněme si to upřímně – mrtvo. Nebojte se, v klinické smrti nejsme, dokonce to není ani kvůli olympiádě, jen se toho děje dost na pozadí. Proto poslední článek v tomto týdnu věnujeme krátkému shrnutí událostí na pozadí. Ano, budeme mluvit i o budoucnosti blogu – jeho slibované migraci (opravdu se to už blíží!).

 

Po lednové smršti článků, která přišla především v první polovině měsíce a byla samozřejmě způsobena naší nečekanou a dopředu neznámou návštěvou mezinárodní výstavy a konference CES 2014 v Las Vegas (viz. nejúspěšnější dva články: první dojmy z výkonného IdeaPadu Y50 a revolučního ThinkPadu X1 Carbon nové generace), za kterou opět děkujeme Lenovu, se na blogu tak trochu zavřela voda, uklidnily vlny a – až na výjimky v podobě recenze ThinkPadu T440p nebo ThinkPad OneLink Pro Docku – se neobjevovaly žádné příliš zásadní a velké články (nicméně můžete namítat, že téměř 6miliardové investice Lenova do serverů IBM a Motoroly nelze zcela opomenout).

 

No a jistě se proto ptáte, čím je to způsobené – nechce se jim snad? Redakce se rozutekla? Lenovo už jim nepůjčí notebook? Konečně přichází armageddon? Ne, nebojte se, důvody jsou mnohem, mnohem jednodušší a ve většině případů souvisí s prací (však to znáte – ta většina života, kterou nechcete dělat, ale kvůli příjmu ji tak nějak tolerujete).

 

vegas, baby!

25C7DBB7FDEE98EB339313F2B55B68D5

 

Je to paradoxní, ale jedním z důvodů je právě výprava do Las Vegas. Přestože nám návštěva CESu 2014 a reportáže z ní, které probíhaly až do druhé poloviny ledna, samozřejmě v daném období téměř zdvojnásobily návštěvnost, starostí a zařizování kolem bylo tolik, že v daném období (a ještě kus kolem něj) bylo na správu blogu, plánování článků a zařizování zápůjček tak nějak málo času. A to ani nemluvě, že vyrazit pryč neznamená, že by v tom období nebyla práce (nebo pro mnohé z redakce škola – k té práci navíc, samozřejmě). No a tu zameškanou práci (a školu) bylo rovněž třeba dohnat. I přesto si ale stojíme za tím, že to stálo za to!

 

Slabší období

Nebudeme ale zastírat, leden nebyl pro novinky ohledně Lenova – až na těch pár proinvestovaných miliard a zmíněný CES – zrovna bohaté období. Koupila se nějaká divize, přišel někdo nový do českého Lenova, rozšířil se počet Lenovo Exclusive Store v České republice (viz. Zlín a Plzeň), no ale třeba nových produktů na zapůjčení zrovna mnoho nebylo a – co si budeme povídat – z hlavy se těžko píše. (I když i to nám jde – vzpomínáte na kutilský článek o bezpečnostních zámcích?) No a ani nemluvě o tom, že i v lednu měl každý práce, co se do něj vešlo (a co ne, vešlo se na stůl, do mailové schránky, kalendářů, mobilů a ostatně i všude kolem).

 

Probíhající migrace

moving

 

V úvodu však bylo slíbeno, že se dotkneme ožehavého tématu migrace. Proč ožehavého? No protože pořád slibujeme, slibujeme, plánujeme a plánujeme, no a ono jaksi taksi pořád nic není vidět. Takto: dokud to nebude hotové, ani neuvidíte, protože vše se samozřejmě dělá na veřejně nepřístupné testovací doméně. Ale abychom vám dali alespoň nějaké informace, které si samozřejmě po všech těch diskusích, otázkách a anketách plně zasloužíte, prozradíme, co děláme, co je hotovo a na čem se pracuje (protože už konečně máme co…).

 

V první řadě platí, co jsme avizovali již dříve a co vychází z našich cílů: nový web bude sice samozřejmě na stejné adrese, ale bude “náš”, na našem hostingu a našem vlastím, resp. vlastnoručně spravovaném redakčním systému. Z toho vyplývá mnohem větší flexibilita a možnosti. A jedna věc hned na úvod: ano, s mobilní verzí se (konečně – už to slyším) samozřejmě počítá od začátku, protože web bude responsivní a sám se přizpůsobí jakémukoliv displeji. Dobré na tom je, že vám na tabletu s Androidem nebude nutit mobilní verzi.

 

Na celou migraci webu a všechny její procesy dohlíží Petra (znáte ji jako autorku tohoto blogu), což je velmi precizní a pracovitá osoba, která nás všechny vede k svědomité práci. V současné chvíli již běží testovací verze webu, probíhá intenzivní migrace článků (kterých je k šesti stovkám!), jsou rozběhnuté všechny potřebné funkce a pluginy, včetně dvou novinek: katalogu produktů Lenovo podpořeným znalostmi redaktorů a informacemi z blogu (včas se dozvíte, co co jde) a diskusní fórum – zde budete mít víc prostoru a viditelnosti prodiskutovat témata, která úplně nepatří pod články.

 

No a na závěr ukázka, jaký zhruba styl bude mít nový blog (bude založen na níže ukázané šabloně, jen s nějakými barevnými změnami a několika upravenými detaily):

 

image

Odkaz na náhled šablony zde.

 

Těšíte se? Ještě na něco bychom neměli zapomenout? Chcete nám vynadat, jak pomalu nám to jde? Tak využijte diskuse pod článkem!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky