Na co se těšíme v Las Vegas na CES 2014

7. 1. 2014 | 9

Jelikož je trojhodinová přestávka mezi lety dlouhá a slíbili jsme, že vás budeme v maximální míře informovat, v dnešním článku si jen v rychlosti shrneme, co bychom měli zítra vidět, na vlastní prsty si osahat, nafotit, snad i natočit a trochu vyzpovídat zástupce Lenova.

Lenovo už na sociálních sítích masivně naznačuje, co nám v Las Vegas ukáže. No a jelikož nás toho až překvapivě hodně zaujalo (a mnoho se řadí navíc mezi ThinkPady), shrňme si, co od zítřejších “posezení” a diskusí se zástupci Lenova slibujeme…

Nový ThinkPad X1 Carbon

New X1 Carbon Touch_Hero_04

Přiznáme se – už dlouho jsme věděli o tom, že se chystá nový X1 Carbon, dokonce i o oněch dnes už známých změnách v klávesnici (ačkoliv až nyní jsme je mohli vidět ve finální podobě a ne jen jako koncepty), ale víte, jak to je – museli jsme mlčet jako vánoční kapři.

Nový ThinkPad X1 Carbon, již třetí generace X1, přináší především upravenou klávesnici, kdy namísto horní, šesté řady najdeme dotykovou plochu, která inteligentně mění své funkce dle aplikace, kterou používáme. Doufáme, že bude možné nastavit i ručně vlastní režimy. Dále je notebook opět tenčí, lehčí, má být tišší (to skutečně nebylo třeba), s účinnějším chlazením, nabídne dotykový displej s vylepšenou technologií zobrazení a skutečně velmi jemným rozlišením (až 2560×1440 bodů IPS 300 nit).

Nový tablet ThinkPad 8

Thinkpad 8_Win 8_01

Lenovo zároveň rozšiřuje nabídku ThinkPad Tabletů, tedy pracovních Windows 8.1 tabletů, o malý, skladný a kompaktní 8,3″ tablet s jednoduchým názvem ThinkPad 8. Ten nabídne Windows 8.1 Pro, IPS displej s rozlišením Full HD a volitelným pouzdrem pro polohování do více režimů. Samozřejmostí je TPM čip nebo podpora VPN a podnikových aplikací.

Yoga 2

WW_Images_-_Product_Photography_Lenovo_Yoga_2_11''_Orange_Standard_02_tif4287x3551

Po Yoze 2 Pro s QHD+ displejem, kterou jsme si již dostatečně otestovali, představuje Lenovo klasickou verzi, ovšem v nové, druhé generaci s Haswell procesory a několika vylepšeními, které jsme viděli právě na verzi Yoga 2 Pro, ačkoliv samozřejmě nenabídne tak vysoké rozlišení nebo tak tenké provedení. Stále se však jedná o ohebné, vícerežimové zařízení s unikátními panty víka otočnými o 360° v 11″ a 13″ provedení.

Miix 2

WW_Image_Consumer_Lenovo_MIIX_2_Dynamic_shot_Option_1_High_res

Nové generace se dočkaly také Windows 8.1 tablety pro běžné uživatele a domácnosti, tedy řada Miix nově s přídomkem “2”. Miix 2 je nově v 10″ a 11″ verzi (v čemž momentálně nevidím smysl, ale nechme se překvapit), nabídne v obou případech dotykový Full HD IPS displej a odnímatelnou klávesnici s dockem.

Horizon 2, A740 Touch

A740_Front Horizon 2_05

Ani All-in-One počítače nemohly zůstal ležet ladem, přichází tak nástupci původního Horizonu, tedy počítačového “stolu” pro zábavu celé rodiny díky dotykovému displeji, možnosti provozování horizovntálně a bohatému příslušenství, jako je herní elektronická kostka, joysticky nebo odrážeče. Nástupce se dočkal také obří, výkonné, stylové, tenké stolní AIO, nově s označením A740, s reproduktory JBL.

Nová generace herních IdeaPadů Y

all-141_465

Ano, Lenovo na CESu 2014 představuje také novou generací výkonných multimediálních a herních IdeaPadů Y, konkrétně Y40 a Y50. Získaly trochu agresivnější design, i když vychází z Y500/510, jsou tenčí (proč??), dále to vypadá, že přišly o SLI grafiky, ale to je zatím vše, co o nich víme.

Vibe Z

VIBE Z_Hero_02

Po loňském Vibe X letos Lenovo v oblasti mobilních telefonů (které se tu však oficiálně neprodávají a asi ještě nějakou dobu nebudou) vytasilo s celkem zajímavým modelem Vibe X, který už nabídne plnokrevný, značkový procesor Qualcomm Snapdragon 800 se čtyřmi ARM jádry tikajícími na 2,2 GHz, vybaven je Androidem 4.3, 3000mAh baterií, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti a obřím 5,5″ displejem s rozlišením Full HD, který je samozřejmě dotykový, překrytý ochranným tvrzeným sklem Gorilla Glass 3.

Tak, to je zatím po 15 hodinách letu všechno. Víc informací v dalších hodinách a dnech na sociálních sítích (především Twitteru) a pak také zde na webu. Více informací zde.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky