Lenovo bude mít klasickou nabídku Start

31. 8. 2013 | 4

StartMenu

Marná sláva, spousta uživatelů počítačů si za dvě dekády natolik zvykla na klasickou nabídku Start, že ji odmítá ve Windows 8 nahradit dlaždicemi. Po prvním vlastním pokusu na ThinkPadech proto Lenovo bude do nových počítačů “klasickou nabídku Start” Pokki od SweetLabs.

Nedávno uzavřelo Lenovo dlouhodobou smlouvu se SweetLabs, což je zkušený vývojářský tým stojící za spoustou úspěšných aplikací a her, v tomto případě nás ale bude zajímat aplikace Pokki Start Menu. Právě tento software se Lenovo rozhodlo použít a instalovat jej do nových notebooků a počítačů, ať už z rodiny Idea, nebo Think.

 

Pokki po nastavení a úpravách

 

Pokki Start Menu je aplikace, která především do Windows 8 přidává klasickou nabídku Start, tedy nabídku, ve které najdete aplikace klasické pracovní plochy, odkazy na nastavení, Ovládací panely, ale také nabídku vypnutí, přičemž zachovává možnost se přepnout do dlaždicového Startu (ikona dlaždic vedle vypínací nabídky).

 

Nastavení Pokki

 

Nicméně Pokki má spoustu dalších, rozšířených vlastností a funkcí. Kromě toho, že dokáže měnit svůj vzhled, ikonu, kterou se spouští (já si nastavil logo Windows), zakáže aktivaci dlaždicového Startu po spuštění Windows, zakáže spuštění dlaždic najetím do levého spodního rohu nebo se integruje na klávesu Windows (když ji stisknete, otevře se Pokki namísto dlaždic). V sekci “My Favorites” si můžete uložit prakticky libovolné množství oblíbených aplikací a sekcí nastavení, které tak budete mít hned po ruce. Samozřejmě ukazuje také Pokki poslední spouštěné aplikace.

 

Co nabízí Pokki úplně navíc, jsou vlastní aplikace, které si skrze obchod v rámci Pokki můžete stahovat. Od her, přes Facebook až po Gmail klienta. Ve většině případů se však jedná pouze o rámec prohlížeče (webovou stránku) spuštěný v okně Pokki. A abych byl upřímný, toto se mi jeví jako zbytečnost, protože je určitě rozumnější používat Microsoft Store.

 

Tip: Lenovo QuickLaunch, klasická nabídka Start pro ThinkPady.

 

V tuto chvíli samozřejmě zatím není jasné, jak bude Pokki Start Menu na počítačích Lenovo vypadat, neznáme podrobnosti smlouvy. Je možné, že bude mít jiný design, upravené nebo zakázané některé funkce, případně silný branding. Určitě by bylo dobré, kdyby byla aplikace přeložena do všech jazyků, momentálně je dostupná samozřejmě jen v těch nejrozšířenějších, kterým vévodí angličtina. Nicméně je to od Lenova jasný signál směrem k uživatelům.

 

Váš názor

A jak jste na tom vy? Používáte dlaždice ve Windows 8? Uvítali byste, kdyby na vašem notebooku či počítači přistálo Pokki Start Menu? Napište nám do diskuse!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky