Proč používám americký napaječ

Proč používám americký napaječ

Dnes otevřu poněkud kontroverzní téma. Používám americký napaječ ke svému ThinkPadu.

Jednak je třeba obecně říci, že krom ještě větších lidé mají dva typy napaječů – 65W a 90W k ThinkPadu. Typicky 65W je k modelům s integrovanou grafikou, 90W se samostatnou grafikou, případně se doporučuje k docku, kde je více možných periferií, které je třeba napájet.

IMG_0395

Rozdíl jednotlivých napaječů můžete vidět na tomto obrázku.

 

Dalším krokem při koupi dalšího napaječe je, že si okamžitě k němu kupuji delší napajecí šňůru. Typicky alespoň 2 metry či i více. Na hotelu, ale i doma, když mám občas zásuvku poměrně daleko, tak se hodí delší kabel. Jednak, aby kabel pak nevisel ve vzduchu (a děti do něj nedrbly), ale i proto, že když napaječ „visí“ ve vzduchu, tak vytváří tlak na notebook i napájecí konektor.

IMG_0397

Já osobně používám na cesty 65W, protože je výrazně menší a lehčí.

Navíc jsem po letech, kdy mi rukama prošly mašiny s US napaječem zjistil, že chci používat americký napaječ. Důvod je v dvoukolíkovém napájecím kabelu.

IMG_0402IMG_0405

Nevím, proč se do ČR vozí tříkolíková verze, když i univerzální napáječ je dvoukolíkový, ale já to prostě vyřešil výměnou EU napaječe za US napaječ. Jednak je tenčí a lehčí kabel jako takový (tedy na cesty jej v klidu sbalím lépe, a to i delší), ale i obě koncovky napájecího kabelu jsou skladnější.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.