Instalační média na Lenovo počítači a notebooku

11. 6. 2009 | 23

Občas dostávám dotaz, proč Lenovo nedává součástí notebooku instalační CD/DVD a kde je případně získat.

(*) Předně kompletní instalace operačního systému je na pevném disku ve skryté části disku. Obnovit kompletní instalaci operačního systému do stavu, jako při prvním spuštění, lze pomocí modrého tlačítka na notebooku ThinkPad

(Recovery tlačítko na ostatních noteboocích Lenovo), případně klávesy F11 na stolním počítači.

thinkvantage

Je tam položka Recover your system, pod kterým je možno mimo jiné obnovit počítač do Factory preloadu. Před touto operací je třeba zazálohovat veškerá uživatelská data. Při případné opravě notebooku z důvodu výměny vadného pevného disku servisní partner obnovuje disk do původního stavu z výroby – tzn. nainstaluje operační systém a do skryté části pevného disku nahrává možnost obnovy systému.

(*) Vytvořit Recovery CD/DVD si může uživatel sám. A to velmi jednoduše.
Pokud vlastníte notebook ThinkPad či stolní počítač ThinkCentre v menu Start -> ThinkVantage zvolte Create Rescue Media. Pokud vlastníte notebook či stolní počítač z řady Lenovo 3000 v menu Start -> Lenovo Care zvolte Create Recovery Media.

Následně zvolte volbu Create a set of Product Recovery discs now.

create
Tato volba je z licenčních důvodů dostupná pouze jednou. Jakmile si média vytvoříte, již nejdou opět vytvořit.
Tip: Pokud obnovíte systém z pevného disku (viz výše), systém vám opět dovolí vytvořit jednu další kopii záložních instalačních médií ;-)

(*) Poslední variantou, jak získat instalační média k vašemo notebooku, je obrátit se na servisního partnera Lenovo, který vám je může objednat. Tato varianta je typicky placená a je třeba dopředu se servisním partnerem domluvit na podmínkách.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky