Lenovo představilo pět nových notebooků Yoga
29. 8. 2020 | 4
Přinášíme souhrnné informace o nových noteboocích Lenovo. Více v krátkém článku.
Po delší době Lenovo představilo nové zástupce řady Yoga, a to hned pět nových zajímavých kousků. Kromě těchto přístrojů představilo ještě pár zajímavých novinek, co se týče služeb. Jedná se tedy spíše o softwarové vychytávky, které doplňují práci s laptopy. Prvně je tu samostatně pracující služba Lenovo Vantage Smart Performance Services, která by měla za cenu okolo 700 Kč ročně pomáhat řešit proaktivně problémy typu odstranění spyware, malware a adware. Dále pak opravovat síťové a přístupové problémy a automaticky upravovat pro lepší výkon, nebo pro rychlejší internetové připojení. V Evropě by tato služba měla být až v roce 2021 takže uvidíme jestli bude mít vůbec takový efekt. Zvědavý jsem i na tzv. Inteligentní chlazení, kterému pomáhá umělá inteligence. Nějak si to nedovedu v praxi představit, těším se, až si budu moct vyzkoušet, zda-li to bude mít nějaký benefit. Pojďme se ale už podívat na ty nové krasavce.
Lenovo Yoga Slim 7i
Dost zajímavý je hned tento první model. Hlavně svými rozměry je ultra kompaktní. S úhlopříčkou displeje 13,3″ s QHD rozlišením (2560 × 1440 pixelů) nabízí tloušťku jen 13,9 mm hmotnost 1,23 kg. Maximem je 16 GB LPDDR4X, 1 TB PCIe SSD a procesor nejnovější řady Intelu spolu s novou řadou grafického čipu architektury X (což znamená novou řadu Tiger Lake-U, o které jsem nedávnou psal v krátkem článku, viz Intel představil nové mobilní procesory Tiger Lake řady U). Vynikající je pak také poměr velikosti displeje k tělu (91 %). K tomu dejte 100% pokrytí barev sRGB, Dolby Vision a mraky certifikací. Zaujme až 16hodinová výdrž díky 50Wh baterii. Nová řada Intelu pak přináší i rozhraní Intel Thunderbolt 4. V sítích je novým standardem Wi-Fi 6.
Cena bude začínat okolo 26000 Kč, dostupnost by měla být od listopadu 2020.
Lenovo Yoga Slim 7i Pro
Tento model bude využívat stejnou platformu jako výše uvedená Yoga Slim 7i, celkově ale v nabídce zaujme místo jako její výkonnější sourozenec. Tomu pak odpovídá až 32 GB paměti, displej velikosti 14″ s až 2,8K (2880 x 2160 pixelů) širokoúhlým displejem s poměrem 16:10 a obnovovací frekvencí 90 Hz. Zajímavostí je, že displej podporuje tzv. barvy life-like, což mne docela zajímá. Baterie vydrží ještě více, a to až 18 h díky kapacitě 61 Wh. Grafika bude až NVIDIA GeForce MX, a jsem zvědav, jestli se třeba neobjeví nově uvedená MX450.
Cena bude začínat okolo 23600 Kč s dostupností od listopadu 2020.
Lenovo Yoga Slim 7 Pro
Lenovo Yoga Slim 7 Pro se kromě procesoru (AMD Ryzen 4000) neodlišuje od výše uvedené Yogy Slim 7i Pro. V nabídce bude až s procesorem Ryzen 9 4900H. U obou modelů pak najdete IR kameru pro Windows Hello a klávesnici pro příjemné psaní o zdvihu 1,3 mm. Pro zájímavost uvádím, že Lenovo zvětšilo plochu touchpadu o 33 % oproti předchozí generaci. Tloušťkou jsou pak oba modely na 14,5 mm a váhově na 1,45 kg, což je také krásná hodnota. Rozdíl pak je ve velikosti RAM, kdy u AMD verze je maximem 16 GB.
Cena bude začínat okolo 21000 Kč s dostupností bude od srpna 2020.
Lenovo Yoga 7i
To by bylo, aby zde nebyl i kousek s otočným displejem. Jádrem bude opět nová generace Intelu Tiger Lake-U. Tento model můžete mít ve velikosti jak 14″, tak 15,6″ s Full HD rozlišením a svítivostí až 500 nitů. Má dva porty s podporou rozhraní Intel Thunderbolt 4, až 16GB RAM a až 1 TB PCIe SSD. Menší varianta váží 1,43 kg, větší 15,6″ model pak 1,83 kg. Doplňkově pak je dotykové pero pro zaznamenání všeho možného, čtečka otisků a krytka webkamery.
Cena bude začínat okolo 26000 Kč za 14″ model, 29000 Kč pak za 15,6″ model. Dostupné budou od listopadu 2020.
Lenovo Yoga 6
Druhý konvertibilní kousek má velikost displeje 13,3″ a rozlišení Full HD. Má unikátní hybridní design, který kombinuje kovové tělo se soft touch wrapped materiálem. Srdcem je výkonný procesor AMD Ryzen 7 4700U s vestavěnou grafickou kartou AMD Radeon. Dále pak obsahuje až 16 GB RAM, 1 TB PCIe SSD a váží 1,3 kg.
Cena bude začínat orientačně na 23600 Kč s dostupností v říjnu 2020.
Related
AUTOR: Jan Adamčík
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#retroThinkPad AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
Nešlo by prosím místo „QHD“ a „až 2.8K“ uvést prostě rozlišení těch displejů?
Dobrý den, chápeme to správně, že byste chtěl vypisovat konkrétní rozlišení (tzn. místo 4K napsat 3 840 × 2 160), nebo máte problém s „až“? Rozlišení doplněno. Díky!
Ta první možnost – pod těmi číselnými hodnotami si hned něco představím, ale každou chvíli nějaká nová zkratka jako QHD, WQHD, kdo se v tom má vyznat. Navíc třeba UHD a 4K také nemusí být to samé…
Z celkového počtu pixelů (plochy) je trochu problém si ty rozměry v pixelech (šířka x výška) odvodit, pokud člověk neví poměr stran. Oproti tomu z těch rozměrů v pixelech spočítat plochu je celkem jednoduché…
Možná ještě ta rozlišení 4K a 8K beru, to se celkem hodně používá, ale 2.8K, to už je dle mého zvěrstvo, nějaký nesmysl vymyšlený nějakými markeťáky a mělo by se to potírat. :-)
Tušíte kdy by mohla Yoga Slim 7 Pro být doopravdy dostupná v Česku?