IFA 2014: Návrat tlačítek TrackPointu, mobily a jiné novinky

4. 9. 2014 | 21

Lenovo se opět i letos ukázalo v Berlíně na mezinárodní výstavě konzumní elektroniky IFA a představilo hned několik zajímavých novinek, zároveň vypustilo spoustu zajímavých informací. Nám se podařilo opět za podpory Lenova do Berlína alespoň na skok, na briefing Lenovo podívat. Dnes přinášíme shrnutí několika zajímavostí, více sepíší naši vyslanci František Bielik a Vašek Švec v následujících dnech.

Nový ThinkPad Helix a tlačítka TrackPointu

Lenovo na své prezentaci dnes hovořilo o různých věcech, jedna nás však zaujala obzvlášť – nový ThinkPad Helix, tedy zařízení 2 v 1 – tablet s perem i notebook. Zařízení bylo kompletně přepracováno, je nyní lehčí, tenčí, díky novému tepelnému designu a procesorům Intel Core M vPro (Broadwell) konečně bez ventilátoru (který běžel snad pořád) a nabízí také přepracovaný dock s klávesnicí, který rozšíří výdrž, použitelnost, nově má klávesnice také klasické panty jako jiné ThinkPady, a tak nemá omezený úhel otevření jako původní Helix.

Co nás však zaujalo nejvíce, je fakt, že Lenovo o novém Helixu hovoří jako o zařízení, které navrhlo přímo v součinnosti s uživateli. Proč je tato informace důležitá? Protože nový Helix už nabízí tři samostatná tlačítka TrackPointu namísto jejich zabudování do TrackPadu, který vidíme jak u původního Helixu, tak u jiných loňských ThinkPadů. Otázka proto zní: je toto předzvěst toho, že Lenovo sklopilo uši, vyslyšelo nářky mnoha uživatelů a definitivně se vrací k vyhrazeným tlačítkům, které mnoho uživatelů preferuje? Nechme se ještě překvapit.

Helix 2 Helix 2 3 Helix 2 2

Nový Helix však zaujme také spoustou zajímavého příslušenství, které zahrnuje kromě dvou typů dokovací klávesnice (klasická a Pro) taky samostatný dock obdobný jako u ThinkPadu 10 nebo různá pouzdra (včetně verze QuickShot jako v případě ThinkPadu 8). Cena nového Helixu začíná na 999 USD, k dispozici by měl být v říjnu (u nás pravděpodobně později) a nová Pro dokovací klávesnice až po novém roce.

Vibe X2 a pár zajímavostí o telefonech Lenovo a Motorola

Na svém briefingu se Lenovo rozmluvilo také o mobilních telefonech. Úplnou novinkou je Vibe X2. Jak již název napovídá, jedná se o model nejvyšší třídy v rámci mobilních telefonů Lenovo (rodina Vibe). X2 se soustředí na tzv. vrstvený design, který dokonce v jedné variantě využívá bambusová záda. Mobil zaujme mj. novým 8jádrovým procesorem MediaTek MTK6595, čili dá se předpokládat, že nebude finančně úplně nedostupný. Snad se dostane i do ČR…

BwsGiUrCEAEq9fj

Během části prezentace, která se věnovala mobilním telefonům, se Lenovo nečekaně rozmluvilo také o souvislostech a vztahu značek Lenovo a Motorola (viz akvizice Motorola Mobility Lenovem od Googlu) a prozradilo zajímavou věc – mobily Lenovo se nebudou prodávat na stejných trzích jako Motorola. Čili buď se v dané zemi bude prodávat Lenovo, nebo Motorola, nikdy ne oboje. Zajímavé…

Nové modely Horizon 2, Edge 15

Kromě výše zmíněného se Lenovo v Berlíně blýsklo také novými 19,5 a 21″ modely z řady Horizon 2 (tedy univerzálního dotykového počítače s velkou obrazovkou, který se např. pro hraní dá položit do vodorovné polohy a za pomoci příslušenství se bavit s rodinou či přáteli), které jsou nyní tenčí a vydrží 2,5, resp. 3 hodiny na baterii. Dalším představeným kouskem je model Edge 15 (neplést s ThinkPady Edge!), který bude představovat poměrně luxusní (hliníkové tělo, podsvícená klávesnice) 15″ verzi zařízení Flex s displejem otočným o 300°. Zároveň se bude jednat o nejtenčí 15″ notebook Lenovo v ceně 899 USD a dostupností od října.

lenovo-edge-pro-2-press-image-1920x1080 lenovo_horizon

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky