IdeaPad A10: první androidí notebook od Lenova

IdeaPad A10: první androidí notebook od Lenova

Výstřižek

 

Lenovu se v poslední době začalo dařit ohledně různých konvertibilních zařízení, počínaje tabletem Yoga, konče Yoga a Miix notebooky. Podaří se mu ale prosadit i s notebookem na platformě Android?

 

Jak Lenovo samo tvrdí, notebook A10 by měl být vhodný zejména pro ty, kteří potřebují cestovat, a to hlavně díky kombinaci vlastností přenosných PC a tabletů. Klávesnice je s displejem spojena napevno, liší se tedy od konvertiblů jiných značek.

 

Konstrukčně vychází nová A10 z Flexu 10. Vrchní část má dotykový HD panel, který se dá otočit do maximálního úhlu až 300° za klávesnici, čímž můžete dosáhnout i podobného tvaru konstrukce, jako nabízí např. Yoga notebooky. V režimu notebooku je dostupná klávesnice s oddělenými klávesami.

 

Výstřižek1

 

I komponenty hybridu nasvědčují tomu, že se jedná o zařízení na pomezí tabletu a notebooku. Android je zastoupen ve verzi 4.2, procesor je zastoupen čtyřjádrovým Cortexem-A9, RAM činí 1 GB. Zařízení v sobě obsahuje notebookové SSD o velikosti 16 GB. Zařízení podporuje i microSD karty, se kterými si můžete ještě více rozšířit kapacitu. Na těle najdeme dále 2 USB, jedno microUSB a HDMI. Samozřejmostí je pak Wi-Fi a Bluetooth, ale jen ve verzi 2.0.

 

Výstřižek2

 

Celý název zařízení ve specifikaci pro český trh zní Lenovo IdeaPad A10 (59-426099). V tuzemských obchodech jej pořídíte za 5 999 Kč.

 

Lenovo IdeaPad A10 ve zkratce:

 • operační systém Android 4.2 Jelly Bean + nadstavba Lenovo
 • Rockchip RK3188, 4× Cortex-A9 1.8GHz + Mali-400
 • dotykový TFT displej 10,1" s rozlišením 1 366 × 768 bodů
 • 1GB RAM (DDR3), hard disk 16 GB SSD
 • Wi-Fi, BT 2.0, 2× USB 2.0, microUSB, HDMI, 3,5mm jack, microSD
 • 3článková baterie 24 Wh, výdrž až 9 hodin (6 hodin přehrávání HD videa)
 • hmotnost 1 kg, rozměry 269 × 185 × 17,3 mm
 • Diagon Swarm

  Teď, když se Lenovu daří hodně prodávat, tak hledá oblasti, kam by mohlo expandovat. Myslim, že tohle bude jedno ze zařízení, která nejdou správným směrem. Android je strašně omezený pro práci s HW klávesnicí a obecně form-factor notebooku. Mám to vyzkoušené – testoval jsem něco podobného od Toshiby a byla to hrůza. Pak dlouho nic a testoval jsem to samé od HP… zase hrůza. Lenovo podle mě dopadne úplně stejně, protože v minulých případech se nenaráželo na samotný hardware, ale čistě na všemožná omezení Androidu, který udělá peklo už z pouhé představy, že byste si otevřeli současně dva dokumenty (ani nemusí být na obrazovce současně), něco mezi nimi přetahovali.. nedejbože, že byste chtěli psát na HW klávesnici s diakritikou – obvykle to funguje jen v polovině programů (v lepším případě) a kancelářské balíky obvykle zobrazují písmena s diakritikou jiným fontem a jinou velikostí.

  • Naprostý souhlas, stejně hovoří i moje zkušenost s Yoga Tab + klávesnice a jinými Android tablety s klávesnicí.

 • Bé Lose

  Stejně.. když si vezmu, že tenhle obrázek visí na heurece asi tak 3/4 roku zpátky a nějaká firma ho zde prodává :D

 • :D

  Chcem si ho kúpiť ako študent. Je v ňom office balík? A myslíte si , že je to dobrá voľba??