Motorola přichází s novými žiletkami Razr 40 Ultra a Razr 40
3. 6. 2023 | 0
Řada Razr je mezi mobilními telefony pojem. Její historie sahá až do roku 2004, kdy se světu představilo legendární véčko Razr V3. A jaké jiné označení zvolit v éře ohebných telefonů, než to, které odkazuje na legendární žiletku? Nyní tu tak máme zbrusu nové Motorola Razr 40 Ultra a Razr 40, již 3. generaci ohebných smartphonů od Motoroly. Pojďme si je představit!
Motorola Razr 40 Ultra především zaujme svým 3,6″ vnějším displejem typu pOLED s rozlišením 1066 x 1056 pixelů a až 144Hz obnovovací frekvencí. To je na poměry telefonů s touto konstrukcí skutečně značná velikost, zvlášť když si uvědomíme, že takovéto displeje měly před lety první smartphony. Abyste jej využili co nejlépe bez nutnosti Razr neustále otevírat, přichystal si výrobce několik vychytávek. Tou první jsou Panely – jednoduchým swipováním do stran se můžete přepínat mezi vašimi oblíbenými aplikacemi. Výběrem aplikace nejste nijak omezeni. Stejně tak je vnější displej skvěle připraven na přehrávání hudby ve Spotify a vyhovovat bude i pro nejrůznější GameSnacks. Celkový dojem potom dotvoří různorodé možnosti customizace.
Přesuňme se nyní k vnitřnímu 6,9″ pOLED displeji. Pochlubí se rozlišením Full HD+ a tentokrát až 165Hz obnovovací frekvencí. V průstřelu nalezneme 32Mpx kamerku. Díky přepracovanému kloubu a ztenčenému sklíčku displeje bychom měli očekávat téměř úplně hladký povrch bez znatelného ohybu uprostřed. Telefon půjde také rozevřít prakticky do jakékoli polohy.
Zadní fotoaparát poskytne 12Mpx rozlišení doplněné o optickou stabilizaci obrazu a doprovázen je 13Mpx ultraširokoúhlým senzorem. Povedené fotky za zhoršených světelných podmínek zajistí technologie Instant Dual Pixel PDAF a pomůže i světelnost f/1.5.
Co se týče konstrukce, Razr 40 Ultra je v současnosti s 15,1 mm v zavřeném stavu nejtenčím véčkem na trhu. Boky tvoří hliník, záda v závislosti na barevné variantě pokrývá sklo, anebo veganská kůže. Na barvách Motorola opět spolupracovala se společností Pantone, takže nesmí chybět Barva roku 2023 – Viva Magenta, dále Infinite Black a Glacier Blue.
Uvnitř tepe Snapdragon 8+ Gen 1, což už dnes není ten nejvýkonnější čip na trhu, ale i tak bude výkonu na rozdávání. Sekundovat mu bude 8 GB RAM a 256 GB interní paměti. Operačním systémem není nic jiného, než Android 13 s klasickými vychytávkami od Motoroly. Kapacita baterie je 3800 mAh, což je 300mAh více než v předchozí generaci. Enormně tenké tělo tak i nabízí větší kapacitu. Potěší možnost 30W TurboPower drátového nabíjení (nabíječka bude v balení) a hodit se může i bezdrátové nabíjení, byť pouze 5 W.
Razr 40 Ultra myslí i na kvalitní audio. Nabídne stereo reproduktory s certifikací Dolby Atmos a technologií Spatial Sound by Moto. Zde je se na co těšit, protože na tiskové konferenci bylo oznámeno partnerství špičkou v oboru – firmou Bose. Z dalších funkcí zmiňme eSIM, NFC či 5G. Razr 40 Ultra se začne prodávat i v ČR, doporučená cena činí velmi zajímavých 28 999 Kč.
Základní Motorola Razr 40 se patrně stane jedním z nejdostupnějších ohebných smartphonů. Vnitřní displej si zachoval identické parametry, stejně tak i čelní kamerka. Vnější se ale již o poznání zmenšil, přesněji na 1,47″. Pro většinu úkonů tedy již bude potřeba zařízení otevřít, byť ty základní, jako třeba kontrolu notifikací či vypnutí/zapnutí hudby půjde provést v zavřeném stavu. Hlavní fotoaparát nabídne 64Mpx rozlišení s optickou stabilizací a doplní jej 13Mpx ultraširokoúhlý čip. Výkon si vezme na starost Snapdragon 7 Gen1 kombinovaný s 8 GB RAM a 256 GB paměti pro vaše data. Rozhodně potěší baterie o kapacitě 4200 mAh s podporou 30W TurboPower nabíjení, případně 5W bezdrátového. Operačním systémem je opět Android ve verzi 13. Další specifikace jsou vesměs podobné. Nijak se nemění ani konstrukce – hliníkový rámeček a záda pokrytá Gorilla Glass, nebo veganskou kůží. Zaujmou ale odlišné barevné varianty, opět ve spolupráci s Pantone. Jde o Sage Green, Vanilla Cream a Summer Lilac.
Ceny pro český trh:
Razr 40: 21 599 czk
Razr 40 ultra: 28 999 czk
Related
AUTOR: Petr Monhart
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#retroThinkPad AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů