Lenovo Yoga Slim 6i 14 Gen 8: první pohled (CES 2023)
9. 1. 2023 | 0
Zařízení, zvláště pak notebooky, z rodiny Yoga jsem měl vždycky rád. Dalo by se říct, že ze všech „consumer“ (spotřebních, tedy nefiremních) produktů mi přišly asi nejatraktivnější (snad až na Lenovo Legion kterým se – zatím – bohužel vyhýbám). K tomu jsem navíc dlouholetým příznivcem lehkých a tenkých, zvláště 14- a 13palcových notebooků. Když se tak objevila šance otestovat nový prémiový notebook Lenovo Yoga Slim 6 představený na CESu 2023, neodmítl jsem.
Už z kompletního názvu produktu, tedy Lenovo Yoga Slim 6i 14 Gen 8 (neboli 14IAP8), můžeme odvodit, co alespoň rámcově tento model nabídne. Díky tomu, že je v rodině Yoga, se bude jistě jednat o nadstandardně dílensky zpracovaný stroj. Slim pak značí lehké a tenké provedení. Řada 6i nám říká, že se jedná o vyšší střední třídu. Nabídne 14″ displej s 12. generací procesorů Intel Core. Notebook si přesto schoval pár trumfů, kterými výrazněji zaujme. Pojďme se na něj podívat v prvním pohledu!
Upozornění: Testovaní vzorek byl předprodukční, nefinální kus v mezinárodní anglické verzi. Některé z neduhů, které budu v článku popisovat, se nemusí na finálních kusech z volného prodeje projevovat. České verze budou pak samozřejmě mít české rozložení klávesnice.
Balení nepřineslo nic významně zajímavého – černá krabice s rudým logem YOGA ale vypadala zajímavě. Uvnitř jsem pak našel samotný notebook, USB-C nabíječku a nezbytné dokumenty. To zajímavé tedy mělo přijít – vybalení notebooku…
Po uchopení do ruky je Yoga 6 Slim především tenkým notebookem, nikoliv nezbytně nejlehčím. Nicméně celokovové zpracování za to rozhodně stojí! Notebook měl v mém případě kovově tmavší šedou barvu (Stotm Grey), na víku se lesklo elegantní logo YOGA a v druhém rohu „štítek“ Lenovo. Kromě toho má notebook tenké, pozvolna zaoblené linie s ostře řezanými hranami. Celkově působí vážně elegantně a stylově.
Potěšilo mě, že se víko displeje velmi dobře otevírá, s trochou cviku lze otevřít i jednou rukou, napomáhají tomu nejenom jemné a plynulé panty, ale i výstupek na horní hraně víka, ve kterém se schovávají komunikační nástroje (kamera s mechanickou krytkou, infračervený zářič pro odemykání obličejem a mikrofony).
Vyloženou lahůdkou je pak samotný displej. V testovaném kousku jsem našel 14″ (IPS, ale velmi vysoké kvality) displej s poměrem stran 16:10, vysokým rozlišením 2 880 × 1 800 bodů, 10bitovou barevnou hloubkou, nadstandardním jasem 400 nitů, HDR (Dolby Vision) a 120Hz obnovovací frekvencí. Výsledek? Ostrý obraz, syté barvy, opravdu vynikající kontrast, ale hlavně úžasně plynulé zobrazení, které jsem si po celou dobu používání opravdu užíval. Potěší automatická regulace jasu a vyloženě příjemné jsou senzory, které vás nejen přihlásí, ale taky zjišťují, zda jste u notebooku a automaticky aktivují a zhasínají displej. Čtveřice reproduktorů (dva vedle klávesnice, dva na rubu základny) hrála příjemně – podpořená Dolby Audio, samozřejmě.
Dodám ještě, že mě vyloženě potěšila klávesnice – už dlouho se mi na konzumním Lenovu tak dobře nepsalo, mělký stisk vůbec nevadil, klávesnice měla příjemný zvuk i stisk a já psal bez překlepů. Velký touchpad pak taky nezklamal, citlivost byla bezproblémová, skleněný povrch na jedničku.
Konektorová výbava pokrývala vše potřebné, místo si v těle našlo plnohodnotné HDMI i USB, nechyběl Thunderbolt ani 3,5mm jak, nabíjení probíhá přes USB-C, výdrž na jedno nabití rovněž nebyla marná – v nižší zátěži a sníženým jasem až 10 hodin. Zaujalo mě ale, že – po vzoru moderních zařízení – se Yoga Slim 6 nevypíná. Když zavřete víko displeje, dioda zařízení stále svítí a, předpokládám, notebook stále přijímá maily a podobně, přičemž je stále připraven na okamžitý start, když jej otevřete. Nevýhodou samozřejmě je, že zařízení spotřebovává malé množství energie, i když je „vypnuté“ – nechám na každém, ať si zváží, zda je to dobře, nebo špatně. Dva tiché ventilátory pak zajistí bezproblémové chlazení.
To by na první pohled stačilo. Pokud máte otázky, ptejte se v diskusi pod článkem!
Related
AUTOR: Matěj Gottwald
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#LenovoTechWorld AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů