Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14ACH5: první pohled
26. 7. 2021 | 0
Zazvonil telefon a já dostal nabídku otestovat poměrně horkou novinku na českém trhu – 14″ prémiový notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14ACH5, který se pyšní kovovým provedením, elegantním designem, tenkým tělem, velmi solidní hardwarovou výbavou postavenou na platformě AMD Ryzen (Zen 3) a také vynikajícím displejem.
Po pár hodinách, které jsem s notebookem strávil, se podělím o první dojmy…
Balení
Balení Yogy Slim 7 Pro odpovídá jiným prémiovým notebookům značky. Poměrně útlá kartonová krabice mate tělem, protože uvnitř najdeme vystýku, nabíječku a druhou, tentokrát designovou krabičku, která už skrývá samotný notebook. Ten je zabalený v jemné kapse z netkané textilie – to aby se cestou k vám nepoškrábal.
První pohled a dotyky
Testovaný kousek dorazil v čistě kovové, stříbrné barvě. Povrch je pískovaný, takže se neleskne, tvary jsou spíše ostřeji řezané, což designu přidává určitý punc profesionality. Celé tělo je kompletně z kovu (hliníku), který notebooku dodává opravdu solidní tuhost – víko displeje nepovolí vůbec, základna se jen mírně prohýbá. Magnety, které drží víko displeje zavřené, jsou ale silnější, než by bylo záhodno, a tak je jeho otevírání občas boj, i přes výstupek webové kamery, který jinak otevírání usnadňuje.
Notebook je velmi kompaktní, čemuž přispívají i extrémně tenké rámečky 14″ displeje s poměrem stran 16:10, tenký a objektivně lehký (cca 1,3 kg).
Displej a zvuk
Displej vás uchvátí. Vážně, je opravdu výborný. V testované konfiguraci jsem dostal ten lepší, 2,8K IPS panel (2 880 × 1 800 bodů) s jasem 400 nit (takže i práce za silnějšího okolního světla je možná), 100% pokrytím barevného prostoru sRGB, podporou HDR (Dolby Vision), ale také 90Hz obnovovací frekvencí, která ještě zvýší plynulost zobrazení – poznáte to okamžitě (je ale třeba aktivovat v nastavení systému, z výroby přijde notebook přepnutý na klasických 60 Hz).
Zvuk se povedl taky – dvojice reproduktorů Harman odvádí svou práci znamenitě. Na čtyřreproduktorové notebooky samozřejmě nemá, jejich projev je ale přesto velmi příjemný, vyvážený a hlasitý (čemuž jistě přispívá rozšíření Dolby).
Milým přídavkem je – pro řadu Yoga Slim 7 Pro standardní – IR kamera, která spolupracuje s Windows Hello a dokáže vás přihlásit do Windows, jen co si sednete k počítači. Kvůli tenoučkým rámečkům celý modul webkamery mírně vystupuje nad displej, čímž vytváří mírný výstupek v horní hraně, který, jak jsem zmínil, usnadňuje otevírání víka.
Další dojmy
Trochu mě překvapila konfigurace, na základě které si myslím, že notebook cílí na náročnější uživatele, kteří hledají – samozřejmě – reprezentativní, výborně zpracované zařízení s vysokým výpočetním výkonem (tedy „nechci na nic čekat“), ale nejsou to ku příkladu hráči her, neboť Yoga Slim 7 Pro umí nabídnout velmi vysoký hrubý výkon díky až osmijádru AMD Ryzen 9 5900HX (Zen 3), ten podpoří 16 GB RAM a rychlý, 1TB SSD disk, ale grafický čip je „jen“ integrovaný, takže moderní hry si zahrajete na nízké, maximálně střední detaily (jen ne v nativním „2,8K“ rozlišení) – integrovaný Radeon bude ale pořád znatelně lepší volba než integrované jádro Intel.
Na to, že notebook nabízí 45W procesor s osmi jádry, si zatím nemohu stěžovat na výdrž na baterii, která se – dle ukazatele ve Windows – v závislosti na použití pohybuje mezi 5-11 hodinami (při běžné práci se ustálí spíše u horní hranice). Uvidíme po delším testování, ale zatím jsem mile překvapen.
Závěr
To je pro dnešek z prvního pohledu vše, více se dozvíte za pár týdnů v recenzi. Kdyby vás něco konkrétního zajímalo, určitě se zeptejte skrze komentáře níže, rád to doplním do recenze.
Related
AUTOR: Matěj Gottwald
Odpovědět
Zrušit odpověďOblíbené články
Komentáře
Štítky
#retroThinkPad AMD AMD Ryzen Android Broadwell Dolby Dolby Atmos Dolby Vision gaming IdeaCentre IdeaPad Intel Intel Core JBL KitKat klávesnice Legion Lenovo Moto Motorola NAS (síťová úložiště) notebook nVidia problém recenze retro Skylake smartphone SSD tablet ThinkBook ThinkCentre ThinkPad ThinkVision TrackPoint Vibe video výběr notebooku Windows Windows 8.1 Windows 10 Windows 11 X1 Carbon Yoga řešení
0 Komentářů