Display port a zvukProfi

Display port a zvuk

 Notebooky ThinkPad  mají často i Display port, například nový ThinkPad T400s. Display port je relativně nové rozhraní zpětně kompatibilní s HDMI, DVI i VGA. Doporučuji článek na notebook.cz.

Někteří řeší možnost konverze do HDMI pro připojení na moderní televize apod. A většinou nastává problém se zvukem. Ačkoliv ThinkaPady postavené na platformě Montevina mají jak Display Port, tak zvukovku, zvuk nejde.
Kde je zakopaný pes? Je problém v Lenovu?
Dle informací na Lenovo foru v tomto příspěvku od Matt Kohuta, je problém v implementaci Display Portu a zvuku v platformě Montevina od Intelu. Nová platforma Calpella by to již mohla podporovat.

Takže zatím je možné nejen z notebooků, ale i znových dokovacích řešení, která obsahují Display Port, použít jen video a to buď připojením monitoru s daným rozhraním nebo přes konverzi s DVI rozhraním (DisplayPort to DVI-D Monitor Cable –  45J7915, cena cca 500,- bez DPH).

Jen pro ověření – znáte někoho, kdo na notebooku jakékoliv značku rozjel zvuk přes Display Port?

  • Michal

    Dobrý den,
    je tedy nějaké řešení, které by mi umožnilo rozjet zvuk prostřednictvím Display portu na R500?
    Děkuji.

  • Adam

    Zdravím, mám HP envy 32″ v docku T410,WIN10, zvuk mi pres DisplayPort jede OK az do nyní, kdy jsem zjistil, že vše je ok, ale když zasunu skuchátka tak po jejich odejmutí se uz zvuk z monitoru neline. Přitom to v W7 fungovalo OK. V nastavemni vsak vidim na ukazateli že zvuk na nej jde. Jde tedy spíše o rpoblem monitoru. Naviim jakou roli hraje verze nastaveni monitoru na Display port 1.1 nebo 1.2. Bojuju hledám…