Co nás čeká a jistě nemine

Co nás čeká a jistě nemine

Dnešní článek bude poněkud netradiční, marně přemýšlím, jestli jsme vám, čtenářům, už takhle někdy ukázali „karty“, co máme na ruce, tedy co na vás chystáme. Blíží se Vánoce, je čas slibů, tak zkusíme jít s proudem. Troufnu si tvrdit, že se máte na co těšit.

Windows 10

Jistě si toho každý všiml a nikomu to neuniklo, Microsoft nám představil nový operační systém. S novým systémem tu ovšem máme nové problémy, bugy, ale také funkce a hlavně spoustu otázek. Jedna velmi často skloňovaná je, jak poběží Windows 10 na mém starém stroji? Na to nejde jednoduše odpovědet, bohužel (nebo bohudík) nové stroje jsou podporovány, mají uzpůsobený hardware i ovladače, to je jasné, ale co ty starší? Především mezi lidmi velmi oblíbené stroje z řady ’20 (např. T420). Protože jsme hodní, tak právě nyní testujeme Windows 10 na X220, T420 a T520 a v dalších týdnech vám přineseme naše poznatky, co je dobré, co není podporováno a na čem je potřeba ještě zapracovat nebo to, jak fungují ovladače, případně TPFanControl a jiný pro „ThinkPadisty“ důležitý software.

Tím to nekončí a probíhá právě i testování na některých konvertiblech a tabletech.

Windows_Product_Family_9-30-Event

Lenovo smartphony

Nejde si nevšimnou velkého zájmu čtenářů o mobilní telefony a to především ty levnější modely z řady A. Proto vám v příštím týdnu nabídneme další výsledek dlouhodobého testu jednoho z těchto modelů a poté i další uživatelské recenze, tedy recenze pocházející z klávesnic lidí kteří „ten telefon prostě jen používájí“ a moc těch věcí okolo je nezajímá.

Profi sekce

Jak jste si všimli máme začali jsme blog dělit na „normální“ a „profi“ sekci. Není to proto, že bychom vás chtěli kastovat. Naskytla se nám možnost zapojit se do testování a recenzování profi NAS řešení, SAN řešení a serverů Lenovo a jelikož se nejedná o témata vyloženě „středního proudu“, rozhodli jsme se je jasně oddělit. Namátkou chystáme SAN Lenovo S2300, server Lenovo System x 3100 a další zajímavé věci.

lenovo-rack-server-thinkserver-rd650-24-disk-front-top-open-8

GTA V

Jak jste si všimli, rozjeli jsme seriál o GTA V, nejde o to testovat jen jednu hru. Musíme se na to dívat jinak – jedná se o náročnou hru, kterou nezvládne jen tak ledajaký stroj. Proto jsme zvolili ji a budeme pro vás testovat spoustu současných a budoucích multimediálních strojů. Od základních multimediálních strojů typu IdeaPad Z přes řadu Flex, zkusíme i Yogu a skončíme u herních Y. Jak notebooky, které už máme otestovány, tak stolní PC a All-in-One řešení.

1373299351-grand-theft-auto-v

Na závěr

Máme se na co těšit. Okurková sezóná už končí, IFA nám představila nové věci, na které se můžete těšit a doufat, že například notebook řady P vrátí zašlý lesk a bídu odkazu ThinkPad. Ne pro všechny jsou dnešní stroje špatné, ale pár lidí to tak vidí, bohužel.

 • Petr Vones

  Zasly lesk a bidu ThinkPadu muze vratit uz jen Retro projekt, pokud ovsem nebude mit stejnou spolehlivost a celkove problematickou konstrukci jak soucasne modely (piskani, displeje, drivery atd.). Pry si mame pockat na CES 2016 :-) Anebo Microsoft ? Jeho koncept „nemoderniho“ notebooku s 3:2 displejem by snad mohl byt vzorem. Zrovna ted ctu na jednom z popularnich ThinkPad for diskusi na tema ‚ThinkPad or Clevo ?‘, koho by pred lety takova volba vubec napadla, smutne.

 • Víťa

  Tak to jsem zvědav jak bude fungovat ta X220 a pokud vám bude fungovat s Win10 i Ericsson H5321gw tak mi pak napište jak jste to udělali mě to nefunguje.

  • Petr Vones

   Snad to proleze: forums tecka lenovo tecka com / t5 / ThinkPad-X-Series-Laptops/no-mobile-broadband-on-x1-after-update-to-Windows-10 / m-p / 2169745#M65718

   • Neotevřel jsem to, takže možná zbytečná otázka – bude fungovat i na T520 a F5521gw (myslím, nevím z hlavy)? Manželka si schovává tohoto krasavce a ten právě má tenhle modem.

    • Petr Vones

     To ja nevim. Windows 10 zatim zcela ignoruji :-) Nevidim ani zadny smysl v tom to davat na (oficialne nepodporovany) tri roky stary notebook.

     • Víťa

      Moje tři roky stará x230i je podporovaná funguje vše naprosto skvěle až na ten modem