Windows Phone od společnosti Lenovo?

Windows Phone od společnosti Lenovo?

Celým internetem se pomalu začínají šířit spekulace o tom, že společnost Lenovo pracuje na chytrém telefonu s operačním systémem od společnosti Microsoft. Konkrétní informace stále nejsou k dispozici, ale to nám nebrání upustit uzdu fantazii. Chcete vědět, jak si Lenovo Windows Phone představuji já?

Již během loňské MWC 2014 byla představena společnost Lenovo jako oficiální partner projektu Windows Phone. Byla to však na dlouhou dobu poslední relevantní informace o vzájemné spolupráci Microsoftu a Lenova na poli chytrých telefonů. Původní spekulace uváděli, že společnost Lenovo představí finální zařízení do konce roku 2014. K tomu však nedošlo. Na letošním veletrhu MWC 2015 v Barceloně se společnost Lenovo opět objevila jako partner projektu Windows Phone a oživila tak mé touhy po chytrém telefonu Lenovo s operačním systémem ze stáje Microsoftu.

6624_vibe-x2

Důvodů, proč k představení finálního chytrého telefonu s operačním systémem Windows Phone nedošlo, může být několik. Nejspíš bylo výhodnější počkat si rovnou na novou verzi systému Windows Phone a svézt se tak na marketingové vlně a zaměřit se na novou generaci zařízení. Umožní to představit široké portfolio od low-end až po hi-end zařízení a zajistit jim dostatečně dlouhou technickou podporu. Vývoj a propagace zařízení se systémem, kterému mimochodem již z dálky začínal hrát umíráček, by zkrátka nebyl lukrativní.lenovo-a7000-2

Nám teď tedy nezbývá nic jiného než nadšeně očekávat zařízení se systémem Windows Phone a spekulovat o jeho specifikacích. Hlavní výhodou operačního systému Windows Phone pro chytré telefony je, že není vůbec náročný co se hardwaru týče. Díky skvělé optimalizaci mu stačí pro naprosto plynulý běh i obyčejný hardware a tak se zařízení s cenovkou okolo 3000,- dokáže utkat s mnohem dražšími kolegy se systémem Android.

Lenovo-Vibe-Z2-Pro

Osobně si dovedu představit mírně upravený Lenovo VIBE X2 s Windows 10, vyvedený v krásné modré barevné variaci se skvělým 5palcovým FullHD IPS displejem. Osmijádrový procesor v X2 nabídne dostatek výkonu i pro neotesaný systém Android, a pokud by v takovém telefonu běžel Windows Phone, odezva systému by byla naprosto famózní. Takové zařízení by přesně vyjadřovalo smyl celého ekosystému s novým Windows Phone 10. Krásně ostře řezané linky, blesková rychlost, jemný displej a důmyslný design je přesně to co hledám. Když k tomu přidáme skvělý přední a zadní fotoaparát, VIBE Xtensions, případně nové Dolby Atmos a cenu okolo 8 500 Kč s DPH, mohl by krásně zatopit i již zajetým konkurenčním značkám s Windows Phone.

Lenovo-Windows-Phone

Myslím, že Lenovo může nabídnout také zajímavé low-end chytré telefony postavené na bázi A7000, který nabídne dostatek výkonu a také skvělý displej. Hardwarové specifikace jsou pro systém od společnosti Microsoft více než dostačující. Co se high-end zařízení týče, nechám se překvapit co přinese nový Lenovo VIBE X3 Pro, na kterém by mohl být nejvyšší model se systémem Windows postaven.

New-Start-Screen-and-Interactive-Tiles-Show-Up-in-Windows-Phone-10-Concept-468834-2

A jak si představujete chytrý telefon Lenovo s operačním systémem Windows Phone vy? Podělte se s námi na našem FÓRU. http://www.lenovoblog.cz/forum/viewtopic.php?f=35&p=976#p976

 • Lukáš

  Vibe Z2 (Pro), Vibe X2 a podobně, to by mohlo s WP vypadat hodně dobře… ale ten černý hnusný kvádr, co je tady v článku… Asi napodobenina HTC Touch Diamond… :D Odporné…

  • František Bielik

   Měl jsem v ruce na pár dní Lenovo A7000 a musím říct, že mě zaskočil, s cenovkou od 3 500,- nabídne dobrou výbavu a bezva displej. Celkem obstojně i fotí :) S Windows Phone a adekvátní podporou by toho měl opravdu spoustu k nabídnutí ;)

 • Marek

  Čakanie na pracovný stroj s WP od Lenovo som si pred časom skrátil zhmotnením mojej predstavy :D … top výbava s displejom okolo 4,7″ – take my money and shut up

  • František Bielik

   Moc pěkný kousek :) Hodil by se k tomu magnetický QuickShot Cover.

   • František Bielik

    Mimochodem, všiml jsem si toho plnohodnotného USB na spadku telefonu. Jaké by měl mít funkce? :)

    • Marek

     Teší ma, že se líbí :) … USB – už ani poriadne neviem, USB host bez použitia redukcie a tak podobne (teraz už existuje type C, vtedy ešte nebolo) … keby to malo nejaký poriadny Atom, 64GB ROM, pokojne 720p 4,6-4,7″ display, zvýšenú odolnosť, poriadnu batériu a full konektivitu, pokojne by som moju Xperiu Z1C vymenil

  • Moc pěkné, zvlášť fajn nápad se zakomponováním červeného vypínače (i když asi z hlediska produktového designu ThinkPad asi nelze)! Za mě ale, prosím, na čelní stranu logo ThinkPad, ne Lenovo, displej 5″.

   P.S.: S Think telefonem s Windows Phone bych uvažoval, že uteču od Lumie…

   • Lukáš

    Nevím, ale ten telefon by musel mít nějakou must-have featuru, kterou Lumie nemají, aby mě to donutilo odejít… Jinak v tom nevidím pražádný důvod.

    Konstrukčně jsou Lumie dělané na jedničku, mají sakra lepší foťáky, dle mého u nich bude i lepší podpora a všechno ostatní (HW a podobně) už pak asi bude totožný…

    • Petr Vones

     Cena ? ;-)

     • Lukáš

      Lumie jsou dostupné snad ve všech cenových kategoriích, od nejlevnější pro nenáročné spotřebitele, až po ty nejvýkonnější pro náročné, avšak za příjemnou cenu (viz. třeba aktuální cena Lumie 930). To podle mě tedy není důvod k přestupu.