První pohled na X1 Carbon 2015Profi

První pohled na X1 Carbon 2015

Dnes se v rychlosti a stručnosti podíváme na to, co nás čeká a na co se můžeme (doufám) těšit. Je to nový TOP model od Lenova, Ultrabook s OneLinkem, 4k displejem a  TrackPointem s tlačítky. Nadcházející recenzi se budu snažit pojmout trochu netradičně, ale nebudu předbíhat.

Exteriér

Na první pohled vás stroj prostě zaujme. Nebo minimálně přitáhne vaši pozornost, jedná se o jeden z nejtenčích strojů na světe. To, který je ve skutečnosti nejtenčí, přenechám na ostatních, tyhle žabomyší války o desetiny milimetru mě vážně neberou. Dalším neoddiskutovatelným faktem je hmotnost, která je velmi příjemná: 1,28 kg. Až neuvěřiteně působí víko displeje, a to jak je tenké a přitom pevné.

Protože se jedná o Ultrabook, je nabídka portů malá, největší chyba je absence RJ45. Na druhou stranu můžeme být rádi za OneLink Dock.

Interiér

Ke mně se dostala verze s 3k IPS displejem (2560×1440), který zaujme hned na druhý pohled, teda konkrétně hned poté, co notebook otevřete, a to jak jemností (pro mé oči je nejvhodnější nastavení 150% DPI), tak barvami bez nádechu do žluta a pozorovacími úhly. Chyba je ovšem, když si chcete zahrát nějakou starší hru, ta se stáva potom nehratelná (viz fotografie). Sice vidíte celou mapu, ale rozhovory s NPC se dají číst jedině s lupou.

Fallout 2 na 3k displeji

 

Další věc, která vás zaujme, bude jistě TrackPoint s tlačítky, pro pravověrné fanoušky je to velmi dobrá zpráva, i když se objeví pár hlasů, které tvrdí, že předchozí verze byla lepší, a to díky tomu, že clickpad šel stisknout po celé ploše. Klávesnice je podsvícená a regulovatelná ve dvou krocích.

Klávesnice

Konečně TrackPad s tlačítky TrackPointu

 

 

Ochutnávka

Tady je jedna fotka toho, na co se můžete těšit. Kdo uhodne, o jaký notebook se jedná, dostane bludišťáka.

X1C

Hádej, hádej hadači….

 

 • netrunner

  „…TrackPoint s tlačítky, pro pravověrné fanoušky je to velmi dobrá zpráva,
  i když se objeví pár hlasů, které tvrdí, že předchozí verze byla lepší…“
  Já bych chtěl vidět alespoň jednoho. Bude někde na výstavce? :)

  • Můžete mi věřit, že jich znám hned několik. ;-)

   • Guest

    Vždy k službám :D

   • netrunner

    :-O Tak asi se v mém okolí pohybují pouze uživatelé trackpointů, pro které je clickpad skutečným peklem. Používat touchpad, možná bych mluvil jinak.

    • Většinou jsou to manažeři ve firmách – běžní uživatelé, kteří v rámci firemní politiky dostali nějakou T440s nebo X1 Carbon a velká plocha, která se dá celá stisknout, jim velmi vyhovuje. :-)

  • Jiří Pitek

   Snad se nebude Swarm zlobit když ho budu citovat, ale „Taky to beru trochu jako krok zpět, protože se mi
   ta minulá konstrukce líbila. Na druhou stranu neuměli ji vyrobit tak,
   aby na všech kusech byla zachovaná kvalita, tak tohle bylo asi rozumné
   rozhodnutí.“

 • Tipuju X300 nebo X301.

  • Jiří Pitek

   X301, Správně :)

 • Petr Vones

  Podle diskuse ‚X1 Carbon 2015 (Gen3) – Detached plastic band under the monitor‘ je zde opet problem znamy u X220, ohybajici se plastovy ramecek pod displejem. Reakce Lenova je takova, ze tento problem nepokryva zaruka !

 • Pingback: ThinkPad T550: moderní pracovní patnáctka | Lenovo Blog CZ()