CES 2015: Lenovo Lavie Z

CES 2015: Lenovo Lavie Z

Dneska bychom chtěli informovat (ač se spožděním) o jednom celkem netradičním notebooku – Lavie Z. Nejdříve se nevědělo, zda-li bude tento model i v ČR, nicméně nyní můžeme s klidem říci, že ano, a proto vám o něm dnes přinášíme první info.

Lavie Z HZ550 a HZ750

Na téhle nádheře nemá zásluhy jen Lenovo, ale také NEC. Obě firmy společně vytvořily značku LaVie, se kterou chtějí dělat luxusní a ultramobilní přístroje. Novinky Z HZ550 a HZ750 jsou nejlehčími 13″ notebooky světa. To díky speciálnímu tělu ze slitiny hořčíku a lithia.

lenono_notebooky_ces_2015_01

No, ale strčí do kapsy i mnohem menší stroje. První model váží 780, druhý 925 gramů. Skutečně před těmi čísly nechybí jednička. Notebooky jsou také tenké, v pase mají jen 16,9 mm.

V čem se liší? Oba mají stejný 13,3″ IGZO displej s rozlišením 2560 × 1440 px. „Pět set padesátka“ používá nedotykovou verzi a displej umí sklopit jen narovno (o 180°). „Sedm set padesátka používá dotykový panel, volitelně si bude možné zvolit Full HD verzi. Displej lze stejně jako u Yogy otočit o 360° a používat jako tablet.

Výstřižek Výstřižek1

Vyšší verze může mít až Core i7 a 8 GB RAM, nižší zůstane jen u Core i5 a 4 GB RAM. Úložištěm je v obou případech 128 GB SSD. Nižší model používá jen čtyřčlánkový, kdežto vyšší rovnou šestičlánkový akumulátor. O konkrétní výdrži ale Lenovo zatím mlčí.

Výstřižek

Zdroj: Cnews

 • Tomáš Valenta

  Jsou už nějaké zmínky o klávesnici, respektive jejím podsvícení? To je podle mě u přenositelného notebooku „must have feature“, ale nevím, jestli by se to do tenkého těla vešlo.

  Docela hezký notebook. Ačkoliv se mě kvůli absenci TrackPointu netýká, nevypadá špatně. Výdrž ale určitě nepřesáhne 4,5h (v běžném provozu, nemám na mysli nějaké laboratorní pokusy).

  • Lukáš

   Nevím, co ty čínské znaky na mezerníku říkají, ale myslím, že by to mohlo být zapínání podsvícení klávesnice, čili podle mě ano, klávesnice podsvícená bude.

  • Jiří Pitek

   Dle jiných zdrojů bude podsvícení jen u „sedm a padesátky“

  • Jiří Pitek

   Dle jiných zdrojů bude podsvícení jen u „sedm a padesátky“