Portál s ovladači, software a zdroji pro stará zařízení

Portál s ovladači, software a zdroji pro stará zařízení

Lenovo konečně vyslyšelo nářky uživatelů, kteří vlastní staré modely zařízení, a spustilo portál s ovladači, software a dalšími zdroji ke stažení pro tyto stroje. Ale bez záruk.

S tím, jak Lenovo aktualizovalo svůj webový portál podpory, který nabízí jak informace o záruce a servisu, tak zde najdeme soubory a jiné zdroje (ovladače, aplikace, nástroje, dokumenty) ke stažení, odstranilo velkou spoustu souborů ke stažení pro většinu starších zařízení. Ačkoliv spoustu těch nejpopulárnějších starých zařízení nakonec na popud nespokojených uživatelů přidalo, stále nejsou na novém webu ani zdaleka všechny.

Lenovo EOL Portal najdete zde.

To se nyní mění, Lenovo vyslyšelo výtky uživatelů starších zařízení a metodou „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“ staré soubory doplnilo. Nenajdeme je sice na klasickém „moderním“ portálu, spuštěn však byl nový portál (po vzoru expresního portálu) se zdroji pro zařízení označená jako EOL (End of Life = zařízení, která Lenovo již nepodporuje a byla z tohoto hlediska již vyřazena). Lenovo však zároveň upozorňuje, že všechny zdroje a informace na tomto portálu poskytuje tak, jak „stojí a leží“, tedy bez záruky.

 • Tomáš Valenta

  Kolik dat to tak může být? Několik TB? Podpora „archaických“ produktů navíc VÝRAZNĚ přidává na krédu značky, jelikož uživatelům dokazuje, že na ThinkPad se mohou spolehnout i po letech a nemusí si dávat bokem veškeré drivery. Opětovné vrácení tedy vnímám spíše jako prodlevu nutnou předchozími úpravami, než „vyslyšení nářků.“

  • Petr Vones

   Ono to tak hladce neslo :-) Cely pribeh je v oficialnim Lenovo diskusnim foru ‚A change is coming – next chapter in e-support at Lenovo‘. Prvni snapshot vsech starych driveru a HMM je na forum thinkpads c0m, kde je k tomu opet historie v prispevku ‚ThinkPad Drivers Snapshot: just in case Lenovo deletes them‘ vcetne informace kolik dat to je.

   • Tomáš Valenta

    Pokud vidím dobře, tak zmiňují 55 GB. Celých 55 GB… Asi mi něco uniká, ale tomuhle zkrátka nerozumím. :)

    • Já mám pocit, že Lenovo se teď nějak hledá. Udělalo (a ještě stále dělá) nějaké změny (a kupa z nich byla dobrá), i firma jako celek se restrukturalizuje, no a teď se snaží zase dostat se na správný směr poté, co nasbíralo nějaké reakce uživatelů. Věřím, že se to daří. :-)

     Vždycky jsem tvrdil, že Lenovo má vše dobře spočítané a za tím si stojím. Je ale možné, že tentokrát správně neodhadli reakci zákazníků (typicky ThinkPad) a teď to budou napravovat. A nebo – pokud budu trochu konspirátor – to udělali schválně, aby zvýšili „hype“ ze série 50. :-) Nevím, uvidíme.

     • Petr Vones

      Tak jiste, i z naprostych omylu poslednich dvou ThinkPad serii se da udelat marketingova vyhoda :-) Na ty 50 si pockam, i kdyz si opravdu nedokazu predstavit vyrazne zlepseni. No uvidime.

     • Lukáš

      Bohužel si myslím, že velkého zlepšení se u 50. řady nedočkáme… :(