Web podpory Lenovo v češtině

Web podpory Lenovo v češtině

Lenovo začalo brát lokalizaci svých produktů, ale i webů a služeb skutečně vážně, a tak po počeštění dlaždicových Windows aplikací přišel na řadu také český překlad webu podpory.

Jak jsme vás už dříve informovali, Lenovo v posledních několika měsících celkem usilovně pracuje na lokalizaci svých aplikací, ale také webu. Zřejmě bychom si toho nevšimli nebýt faktu, že přišla řada i na naši malou, střediskovou ves… tedy zemičku. Po překladu „dlaždicových“ Windows aplikací, jako je Lenovo Settings nebo Lenovo Companion, které by se zároveň měly dočkat i nových lokalizovaných (tedy českých) zdrojů (mezi kterými snad nebude chybět Lenovo Blog CZ), přišla řada na web podpory, tedy support.lenovo.com.

lenovo-support-cz

S radostí tak můžeme oznámit, že web podpory Lenovo je konečně v českém jazyce, resp. – aby to zase nebylo tak růžové – přeloženo bylo uživatelské rozhraní. Na jednu stranu tak stále uvidíte popisy změn v ovladačích a software v angličtině, stejně tak různé návody a tipy, na druhou stranu byste však nyní neměli mít problém se na webu vyznat, vyhledat ovladače pro své zařízení, seznam náhradních dílů, případně si snadno ověřit záruku zařízení.

A ano, překlad má – mírně řečeno – trochu neobroušené hrany, a tak se nedivte, že namísto „změnit produkt“ se setkáte s termínem „produktová změna“, staré známé „machine type and model“ se změnilo na „číslo typu zařízení“, no a web někdy neví, zda vám chce vykat, nebo tykat. Každopádně ale svůj účel plní dobře. (Mimochodem: slovenská verze na podobné problémy netrpí, ta je přeložena výrazně lépe.)

 • koutny269

  Při vypnutém Tabletu,se mi 24hod,,po cca17min.ozývá několika tonový signál.
  Je to normální nutnost nebo to lze vypnout?Nikde jsem se o tom nedozvěděl.

 • M.Němečková

  Jak si nastavit češtinu zadala jsem ji ale pak to začalo vše v angličtině

  • Jiří Pitek

   To zaleží na nastavení vašeho prohlížeče – je potřeba aby umožňoval cookies.

 • Lucie

  Dobrý den mám Lenovo A806 a nemohu přijít na to jak přeposlat písničky přes bluetooth. Děkuji za radu

 • Edita Bílková

  Prosím, poraďte, mám měsíc Lenovo K6 Note. Nyní se mi vybila baterie úplně, dala jsem telefon na nabíječku a nenabíjí se a nelze jej zapnout.Před tím, nevím proč, občas, chtěl povolit nabíjení, to jsem nestihla.Kdo mi poradí?

 • J.K.

  dobrý den, mám telefon Lenovo A 2010a. mám nastavený POP3 protokol pro přístup k mailům a potřeboval bych ho změnit na IMAP. Nedaří se mi změnu provést a nejde mi ani protokol zrušit abych pak mohl nastavit protokol nový. Ví někdo jak na to?