Jedeme do Las Vegas na CES 2014

Jedeme do Las Vegas na CES 2014

Díky společnosti Lenovo se Lenovo Blog CZ letos historicky poprvé osobně podívá na největší mezinárodní výstavu spotřební elektroniky, CES 2014, která se koná příští týden v Las Vegas. Je tedy jasné, jaké bude nosné téma článků v následujících dnech. V dnešním krátkém zápisku se podíváme na to, jak budeme informace nasbírané v Nevadě publikovat.

International CES

CES, tedy celým názvem International Consumer Electronics Show, je největší mezinárodní šou (výstavou, chcete-li), která cílí na spotřební elektroniku, tedy zařízení, kterými se návštěvníci tohoto blogu zcela jistě obklopují – od televizí, přes mobilní telefony, až třeba po tablety, počítače nebo virtuální reality. Různí výrobci, kterým vévodí nejvýznamnější elektronické společnosti světa, nabízí tisíce ukázek a výstavek zařízení a technologií, které jsou v mnoha případech pouze koncepty a ukázkami, náznaky věcí, které teprve za několik let přijdou.

Lenovo, největší prodejce počítačů a významný celosvětový hráč také na PC+ trhu a trhu mobilních telefonů či televizí, samozřejmě na akci nechybí, a tak jsme dostali od Lenova možnost akce se zúčastnit. Pokud tedy letadla poletí, jak mají, a pokud nespleteme gaty na letištích.

Náš program na CES 2014

Hlavní, celodenní program, připadá na úterý 7. ledna 2014. Polovinu dne věnujeme výhradně Lenovu (kulaté stoly se zástupci designu a marketingu Lenovo, přehled všech ukázek Lenovo na CES 2014), druhou polovinu dne celé výstavě CES, no a večer strávíme ve společnosti Microsoftu. Středeční večer (8. ledna 2014) je věnován zase Intelu.

Články, příspěvky

Vzhledem k časovému posunu, náročnému programu v Las Vegas a cestování budeme informace dávkovat skrze různé kanály. Jelikož je toto naše první návštěva CESu, nejsme dopředu schopni sepsat detailní “jízdní řád” příspěvků, nicméně představujeme si to takto:

 • Krátké informace, poznatky, postřehy a novinky, obvykle doplněné o fotku, budeme publikovat skrze náš účet na Twitteru (čili nezapomeňte nás sledovat na @LenovoBlogCZ). Pravděpodobně ve dnech 7. – 10. 1. 2014.
 • Aktuální delší informace a případné fotogalerie plánujeme publikovat na Facebooku a Google+ (paralelně). Pravděpodobně ve dnech 7. – 10. 1. 2014.
 • Plnohodnotné články na blogu spolu s fotkami a videy se budou objevovat pravděpodobně nejdříve 8. ledna 2014 a budou pokračovat s největší pravděpodobností do poloviny ledna.

Do Las Vegas s sebou bereme samozřejmě fotoaparát i kameru, takže fotíme a natáčíme vše, co se bude dát (tedy pokud aerolinky neztratí kufry, jinak budeme muset vystačit s možnostmi mobilního telefonu).

Zajímá vás něco konkrétního?

Pokud vás zajímá něco konkrétního, na co bychom se měli zaměřit, napište nám do diskuse pod článkem. My se budeme snažit zjistit maximum.

 • Jakub

  Poprosil bych důvod Lenova k:
  1) ULV procesorům v X240, když mají X1
  2) Snaha odstranit z klávesnice co nejvíc kláves (např dedikované klávesy na zvuk)
  3) Odstranění diod z pod displeje

  Děkuji

  • Ad 1) Intel přechází hromadně na ULV, jsou nyní standard. SV procesory v omezených dodávkách, proto nově jsou T440p a T540p.
   Ad 2+3) Změna designu ThinkPad 2013.

   • Jakub

    2+3) Myslel jsem, jestli na to mají studii, nebo prostě nějaké racionální argumenty. Asi nepřišli jedno ráno do práce a neřekli, pojďme vyhodit řadu kláves. Je škoda, že takové věci nikde se zákazníky nesdílí…

 • Petr Vones

  No jo REFINE, RE-DEFINE … ted uz tu „klavesnici“ muze Lenovo vyhodit uplne, protoze tim layout opravdu dovedli k dokonalosti. Zvlaste ergonomie umisteni Home/End klaves byla dovrsena. Mozna ty klavesy seradit podle abecedy, bude to lip vypadat a uzitna hodnota se uz prilis nezmeni.

 • Petr Volný

  Mě by zajímala oficiální dostupnost nových telefonů u nás v ČR, a jejich podpora do budoucna ohledně aktualizací

  • Oficiálně Lenovo o telefonech v ČR zatím mlčí. Výhledově nejspíš přijdou, když přišly i tablety, ale kdy, nevíme a nikdo nám nyní neřekne.

 • B@Dik

  Aka je nova klavesnica Adaptive Keyboard na X1tke ;)

 • Andy

  Zajímalo by mě jestli nový notebook Lenovo Y50 je přímým nástupcem Y510p a jestli ve verzi s obrazovkou Full HD 1080p bude mít ISP panel jako u 4K ?

 • Pingback: IFA 2015 už čeká! | Lenovo Blog CZ()