Nový Lenovo Blog CZ: jaký byste chtěli?

Nový Lenovo Blog CZ: jaký byste chtěli?

Chceme spustit úplně nový Lenovo Blog CZ. Nechceme jen změnit grafiku, ale především rozšířit jeho funkce, možnosti a pohodlí používání pro všechny strany, které se s blogem dostávají do styku – čtenáře, prodejce, ale také autory a přispěvatele. A proto se vás ptáme: co chcete na blogu změnit, přidat, upravit, rozšířit?

Lenovo Blog CZ odstartoval v létě roku 2009 a postupem času se vypracoval z blogu několika nadšenců na největší české komunitní centrum o značce Lenovo, které přímo spolupracuje s českým zastoupením společnosti a je oficiálně uváděný jako zdroj informací o produktech a technologiích této značky. Z článků Lenovo Blogu CZ nečerpají pouze běžní uživatelé, ale velmi často také prodejci a jiní obchodní partneři značky.

lbcz-navstevnost-25255B4-25255D

Návštěvnost Lenovo Blogu CZ od jeho založení

Přestože se Lenovo Blog CZ vypracoval z malého blogu s několika desítkami návštěv denně do serveru s více než 20 000 unikátními návštěvníky měsíčně, na pozadí se nezměnilo vůbec nic – blog stále běží na uzavřené službě Blogger hostované společností Google. Jeho limity už delší dobu začínáme ze všech stran pociťovat.

Proto chceme v nejbližší době zázemí blogu upravit tak, aby odpovídalo našim potřebám. Ale nejde samozřejmě jen o nás, ale důležité je, aby plnil požadavky vaše, našich návštěvníků. Víme, co chceme my z pohledu správy a autorů, ale chceme slyšet vás – vaše názory, návrhy a myšlenky ohledně toho, co byste rádi na blogu změnili a jakým směrem se má ve své nové verzi ubírat.

Především chceme slyšet vaše názory a návrhy ohledně následujících témat:

 • Vzhled
 • Které funkce a vlastnosti změnit
 • Které funkce a vlastnosti zachovat
 • Co nového přidat

Své myšlenky, prosíme, pište do diskuse pod článkem – těšíme se na ně!

 

 • pgotze

  Mozna to neni uplne k veci, nicmene v nasi firemni siti lze zobrazit hlavni stranku, nicmene prechod na konkretni clanek uz skonci se zakazem na proxy. Nevim, jak ten stavajici web mate udelan, ale vypada to, jako by uvodni strana byla jinde nez samotne clanky. Kdyby se to vse tvarilo jako uvodni strana, bylo by fajn (tvarilo z pohledu klienta, resp. firemni site klienta).

  • Díky za informaci – to bude pravděpodobně tím, že web běží na serverech Google, pouze adresa je jiná. To by měl nový web určitě řešit (vlastní hosting i systém).

 • Tomáš Fejfar

  Osobně netuším co je v hlavičce nebo v postranních sloupcích webu. Nikdy za ty ~dva roky, co to tady čtu jsem se tam nepodíval. Navrhoval bych tedy jednoduchý jednosloupcový layout s velkým písem, který se dá číst bez readability nebo instapaperu :) A pokud je ten obsah v sidebarech nepostradatelný, tak ho vyhodit do vlastní stránky.

  • Design určitě jednodušší v plánu máme, zároveň určitě budeme chtít rozumnou mobilní verzi, kterou (opět kvůli omezením Bloggeru) nemáme.

   • Walter

    Vezry pro mobily bych ocenil hodně, většinou čtu články právě tam a manipulovat neustále s klasickou PC verzí webu je dost otravné.

 • Petr Vones

  Hodil by se aktualni seznam vsech Lenovo konfiguraci prodavanych v CR vcetne *spravneho* popisu a k tomu pripadne odkazy na (anglicke) user guide PDF. Drive se dala presna konfigurace najit podle cisla modelu na IBM webu, ale to uz je davno pryc.

  A mozna by tam mohla byt i cena, ktera je stejne vsude na korunu stejna.

  • Díky za podnět, ale do tohoto se asi určitě pouštět nebudeme – na toto nejenom nemáme kapacity, ale hlavně se to z mého pohledu neslučuje s tím, co má Lenovo Blog CZ nabízet, resp. k čemu slouží – nechceme suplovat popisy distribuce nebo obchodníků. A lidé, kteří Lenovo Blog CZ tvoří, skutečně nemají žádný přímý přístup k podobným informacím.

   • Petr Vones

    Vychazel jsem z vety „největší české komunitní centrum o značce Lenovo, které přímo spolupracuje s českým zastoupením společnosti“. A protoze tyhle informace uz z nejakeho duvodu na oficialnich strankach Lenova nejsou, myslel jsem ze by zde mohla byt sekce, kde budou snadno k dohledani. S obchodniky to nema nic spolecneho, ti prece nebudou suplovat chybejici technicke informace dodavatele. Takto to vypada, ze je nema ucelene uz zrejme nikdo :-)

 • Milan Milzou

  Možná by nevadilo udělat nějakou stránku, ze které by vám čtenáři odesílali své tipy na články.

  • Díky za námět, popřemýšlíme o tom. Nejsme ale velký online magazín, máme jen pár autorů, a tak toto jsme doposud řešili diskusemi/e-maily.