Bezdrátový touchpad Lenovo: Ideální příslušenství pro Windows 8

Bezdrátový touchpad Lenovo: Ideální příslušenství pro Windows 8

 Windows 8 se skvěle ovládají pomocí dotykového displeje, ale rovněž si můžeme práci výrazně ulehčit a urychlit použitím dotykových gest. Lenovo si toho je (spolu s Honzou Solařem) vědomo a přichází se zajímavým novým příslušenstvím: bezdrátovým touchpadem.

O novém operačním systému Windows 8 bylo napsáno již mnoho – o jeho novém uživatelském prostředí, které bylo uzpůsobeno k dotykovému ovládání, i o nové výchozí obrazovce “START”. Teď přichází na řadu vlna zařízení, která umožní využití moderního uživatelského prostředí na maximum. U toho samozřejmě nesmí chybět Lenovo, a tak představilo velký bezdrátový touchpad s podporou vícedotykových gest.

Osobně si dovedu představit jeho využití například ve stísněných pracovních podmínkách jako perfektní náhradu optické myši, nebo také jako dotykového společníka u desktopového počítače či v zasedací místnosti k ovládání systému na velké obrazovce.

Právě díky využití vícedotykových a typických Windows 8 gest můžeme celý systém bez námahy efektivně používat, i když není po ruce dotyková vrstva na monitoru. Přijímač má dnes již standardně malé rozměry, a tak jen lehce vykukuje z USB portu, čímž nenarušuje estetiku.

Další výhodou je podpora “Plug & Play”, což znamená, že nemusíme instalovat žádné ovladače a řešit nastavení. Stačí tak zařízení zapojit a začít používat, a to nejenom ve Windows, ale v jakémkoliv jiném operačním systému nebo prostředí (UEFI), které podporuje nativně myš.

Funkce má oproti obyčejným touchpadům v noteboocích rozšířené například i o ovládání hlasitosti, zamknutí a odemknutí obrazovky, pomocí tří prstů dokáže posouvat vpřed a zpět, ale také o stránku výš či níže (Page UP a Down), zobrazit Plochu nebo nabídku Start. Jeho hlavní výhoda je ale v bezdrátovém přenosu a větší dotykové ploše pro pohodlné používání.

Tip: Ve starším článku Matěje Gottwalda [zde] jsou popsaná jednotlivá gesta, která můžete ve Windows 8 použít.

Touchpad jako takový má elegantní povrchovou úpravu “soft-touch”, díky které je na dotek jemný a usnadňuje posouvání prstů.

Technické specifikace:

 • Rozměry: 162.5 x 175 x 35 (šířka x výška x hloubka)
 • Váha: 353 gramů
 • 2,4GHz bezdrátová technologie
 • Podpora až pěti prstů
 • Napájení – 2 x AA (součást balení)

V Americe bude prodáván kolem $69.99. Příchod do České Repubilky zatím není oznámen, pokud ale dorazí, odhadujeme cenu mezi 2 000 až 2 500 Kč s DPH.

 

Informace převzaty z článku Honzy Solaře na blogu Lenovo.

 • igi

  Nevím, ale bezdrátové příslušenství od Lenovo bych si už asi nekoupil. Nedávno jsem si pořídil Lenovo Ultraslim Plus Wireless Keyboard a musel jsem ji po 3 dnech vrátit, protože se mi neustále stávalo, že se klávesnice samovolně odpojovala, což obzvláště u programování není nic příjemného. Rád si připlatím za kvalitní produkt, ale toto mne u Lenova opravdu zklamalo.

  • igi

   Ještě pro doplnění – vadu kusu jsem vyloučil poté, co jsem na internetu našel celou řadu diskuzních vláken od uživatelů s totožnou klávesnicí a stejnými problémy.

   • Je možné, že se něco takového stalo, nicméně set, o kterém píšete, jsme testovali nezávisle ve více lidech (jak my přímo v „redakci“, tak Pavel Nečas, který si set sám koupil) a neměli jsme s ním žádný problém. Zároveň používáme bezdrátové myši Lenovo, se kterými také nemáme problém…

   • František Bielik

    Hardwarová vada to nejspíš nebude. Přikláním se spíš k tomu, že má ovladač konflikt s některým dalším zařízením v počítači nebo přímo s operačním systémem.

    Doporučuji vyzkoušet následujícíh pět kroků:

    1)Vyndejte z myši a klávesnice baterie a pár minut počkejte
    2)Zapojte reciever do USB slotu a nechejte nainstalovat generické ovladače Windows. (v případě že máte nainstalované ovladače přímo od výrobce doporučuji jejich odinstalaci, restart a opakování tohoto postupu)
    3)Držte stisknuté F2+F3+F4 a vložte baterie do klávesnice a poté stiskněte 3
    4)Vyzkoušejte zda reagují indikační diody (Caps, Scroll, Num) na stisk příslušných kláves
    5)Vložte baterie do myši a zapněte ji