ThinkVantage System Update 5 – vraťte se k verzi 4!Profi

ThinkVantage System Update 5 – vraťte se k verzi 4!

V sobotu jsme psali o tom, že vyšel ThinkVantage System Update 5 a vy jste si v diskusi na Facebooku stěžovali, že jej nemůžete stáhnout. Pokud ano, měli jste s ním problémy. Zdá se, že verze 5 byla vydána nedopatřením, protože ji Lenovo okamžitě stáhlo a doporučuje návrat k verzi 4.

ThinkVantage System Update 5 nepřináší nic nového, pouze změnu grafického rozhraní, které nyní odpovídá ostatním aplikacím ThinkVantage. Zdá se však, že nová, pátá verze je skutečně vadná, jak se domnívali někteří uživatelé v diskusi k článku na Facebooku – velmi rychle již nešla nová verze stáhnout z webu podpory Lenovo, samotný System Update již také nenabízel aktualizaci.

Navíc někteří uživatelé po její instalaci hlásili problémy, což mohu potvrdit – v mém případě (podle všeho) aplikace nějakým způsobem narušila instalační službu Windows, což jednak zmrazilo některé instalace natolik, že se opakovaly stále znovu a znovu (např. Access Connections či Office 2010), až v úplném výsledku po jednom restartu zmizely prakticky všechny aplikace Lenovo, po nichž zůstala totální spoušť (odstranění souborů, nicméně stále zaregistrované služby a umístění v registru).

Lenovo na svém webu doporučuje všem, kteří mají problém s pátou verzí ThinkVantage System Update, aby se vrátili k verzi 4, resp. 4.03, což výrazně doporučuji také. Doporučuji to i v případě, že zatím problémy nemáte, jelikož já je zpočátku také neměl.

TVSU5-error-25255B5-25255D

Pevně doufám, že se brzy dočkáme opravené páté verze. Zajímalo by mě, zda se software dostal “ven” nedopatřením, nebo skutečně obsahoval chybu, na kterou se přišlo až po jeho vydání. Je ale docela dobře možné, že byl vydán omylem, protože v těchto chvílích vychází první ovladače a software Lenovo pro Windows 8.

 • Petr Vones

  Dobre QA. Posledni tri verze Access Connection Lenovo take po case vratilo na predchozi verzi.

  • Myslíte 5.93-5.96? 5.96 podle popisu změn vypadá velmi dobře, ale nepodařilo se mi ji zatím stáhnout, myslel jsem, že zatím nebyla zpřístupněná.

   • Petr Vones

    Pokud si vzpominam tak 5.93 -> 5.92, 5.95 -> 5.93 a naposledy 5.96 -> 5.93. Zatim pouzivam 5.95 bez problemu.

 • Pavel

  Verim, ze to vydali i s danou chybou, uz se jim to jednou stalo u Bluetooth ovladacu, tusim na T400s. Po instalaci ovladacu a restartu to totalne zrusilo data, vymazalo dokumenty odrovnalo system. Behem kratke doby ten instalak stahli, byla v nem chyba v odinstalaci predchozi verze. Tady to vidim obdobne.

  • Petr Vones

   Tak to dopada, kdyz se pouziva jiny nez standardni MSI package setup (ktery je plne transakcni). Vzdy kdyz vidim nejaky zpatlany setup.exe, tak trnu hruzou, co to zase roz*** …