Profi

ThinkVantage System Update 5 opět ve hře – nové vydání

Sledovali jsme uvedení nového ThinkVantage System Update 5, který přináší aktualizované uživatelské rozhraní a podporu pro Windows 8. Následně jsme (nejenom my) zjistili, že je aplikace vadná a způsobovala problémy, čehož si všimlo velmi rychle i Lenovo. Před pár dny Lenovo vydalo novou verzi a zdá se, že je vše v pořádku.

Před několika dny Lenovo opět s další vlnou finálních ovladačů pro Windows 8 vrátilo na web ThinkVantage System Update 5. Trochu jsem se bál, zda je všechno v pořádku, ale když nás čtenáři informovali o tom, že verzi 4.03 již opět není možné stáhnout a pro Windows 7 a 8 se jako jediná nabízí verze 5.00, tak jsem nové vydání vyzkoušel taky (jedná se o verzi 5.00.0019).

tvsu-5-dld1-25255B2-25255D tvsu-5-dld2-25255B3-25255D

Software jsem nainstaloval a používám jej. Zatím jsem nenarazil na žádné problémy. Ozval se nám na naší Facebookovské stránce uživatel, který měl také s původní verzí 5 problémy, ovšem po instalaci nové 5.00.0019 je již vše v pořádku. Dále používáme novou verzi na ThinkPadech SL510 a T520, na obou jsme nenarazili na žádné problémy.

Odkazy ke stažení

Lenovo z nějakého důvodu velmi důrazně informuje, že pro správnou funkčnost TVSU 5 je třeba aktualizovat Microsoft .NET Framework buď na verzi 1.1 SP1 nebo 2.0. Toho však docílíte jednoduše tím, že máte aktivní aktualizace Windows.

tvsu-warning-25255B4-25255D

Vaše zkušenosti

Jaké máte zkušenosti vy? Podělte se s námi v diskusi, zda nové vydání System Updatu již konečně funguje, jak má – pomůžete tím nám, ale i ostatním uživatelům, kteří s aktualizací zatím váhají.

 • a.jez

  Tato verze mi pod windows 8 pro vyhodi pri 16% updatu vzdy chybu „There are no applicable packages found for your system“. A to ikdyz jsem nemel vetsinu softwaru a ovladacu nainstalovanych. Vse jsem doinstaloval rucne.

  • Adam Ležák

   Osobne pod Windows 7 nemamzadny problem…

  • To není vada aplikace, ale zpoždění při publikaci aktualizací na System Update (vždy tam nějaké je), na webu podpory Lenovo software je.

   • a.jey

    To je mozne.. jen to zpozdeni je mozna zbytecne velke ale budiz. Jen me zarazilo ze to vypsalo chybu tak rychle.. kdyz to nenaslo nic pro win7 tak to aspon dojelo do konce

    • Váš notebook (model) totiž zřejmě ještě ani nemá vytvořený repozitář pro Windows 8 (čili nejenže tam pro něj nejsou ovladače, ale ani v databázi neexistuje).

 • Petr Vones

  Pockal bych aspon dva tydny, jestli to zase nestahnou zpet. Ted jeste novou verzi Access Connections, co vydrzi byt dostupna aspon tyden :-)

  • TVSU 5.00.0019 jsem stáhl v pátek 12. 10. 2012, proto jsem také s článkem čekal, a na všech počítačích se zdá být vše bez problému (jak jsem psal – SL510, T520, T420s).

 • Pavel

  T420s Windows 8 Pro z MSDN – neni pripraven repozitar pro Windows 8 (pravdepodobne), takze to hned na 16% hodi chybu, na T420s s Windows 7 funguje, jen nenabizi nejaktualnejsi ovladace, to zpozdeni aktualizaci, co ma TVSU standardne uz nekolik let bohuzel ani tato verze prilis neresi. Bohuzel.

 • Lukas

  T530 + W7, update na verziu 5 sa mi zatial nezobrazuje. Mam pockat kym to samo nenabehne casom, alebo stiahnut manualne?