Pomalý web podpory Lenovo – řešením je “expresní” sekce

Pomalý web podpory Lenovo – řešením je “expresní” sekce

V posledních týdnech sledujeme velmi pomalou odezvu webu podpory Lenovo (support.lenovo.com), kde najdete především ovladače, software, aktualizace, návody a rady a tipy. Někdy má web tak pomalou odezvu, že prakticky nefunguue. Lenovo problémy (velmi pomalu) odstraňuje a prozatím je k dispozici dočasné, omezené řešení.

Web podpory (http://support.lenovo.com) využívají uživatelé produktů Lenovo především pro stahování aktuálních ovladačů a software pro svá zařízení – uživatelům rodiny Idea nic jiného nezbývá, protože další způsob k dispozici není, no a uživatelé business řady Think zase web často používají pro rychlejší stažení nejaktuálnějších ovladačů a aktualizací, protože repozitáře aktualizačního systému ThinkVantage System Update vždy vykazují určité zpoždění v publikaci novinek.

Pomalá odezva webu

Nejspíše z důvodu příchodu Windows 8, tedy rychlému a častému přidávání nových ovladačů a software pro podporu tohoto operačního systému napříč řadami i modely, dochází v posledních týdnech k extrémnímu zpomalení webu podpory, který dosáhl svého maxima v takové podobě, že web spíše nefungoval, než že by fungoval (na hlavní stránce se dokonce objevilo upozornění na problémy s odezvou webu se slibem, že se na nápravě pracuje; ta však dlouho nepřicházela). To je samozřejmě velmi nepříjemná situace.

lenovo-support-notice-25255B3-25255D

Banner na webu podpory Lenovo upozorňující na zpomalení a dočasné řešení

 Ačkoliv už došlo k mírnému zlepšení a web už místy celkem normálně pracuje, Lenovo prozatím vytvořilo dočasné řešení, které problémy s odezvou řeší – po vstupu na úvodní stránku se zobrazí v horní části banner upozorňující na problém s odezvou webu a jeho dočasné řešení v podobě zjednodušeného webu “Express”, který je graficky i funkčně mnohem jednodušší, nicméně svému účelu slouží velmi dobře a bez prodlev – především dokážete vyhledat své zařízení a v podobě “Driver matrix” (uživatelé webu jistě vědí, o čem mluvím) zobrazit odpovídající ovladače, software a aktualizace, no a ty samozřejmě rychle a jednoduše stáhnout.

Jak vyhledat a stáhnout ovladače

Uživatelům produktů Think prozatím spíše doporučím používat ThinkVantage System Update, pokud je to možné. Pokud však máte zařízení rodiny Idea, případně ThinkVantage System Update využívat nechcete či z nějakého důvodu nemůžete, níže naleznete postup, jak se k souborům na webu dostat.

Postup získání souborů

Po vstupu na expresní web (odkaz) dostanete na výběr základní činnosti, kde samozřejmě na prvním místě “dlí” možnost vyhledání a stažení ovladačů a software.

express-support-drivers-25255B3-25255D

Po kliknutí na zvýrazněný odkaz v obrázku výše (“Device Drivers Files Matrices”) musíte vybrat své zařízení. Nejprve vyberete druh (Type) – notebook, desktop, server, pracovní stanice. Následně rodinu a řadu zařízení (Series) – Lenovo 3000, ThinkPad T, IdeaPad Z, … Poté už pouze konkrétní model (SubSeries) – T420s, Z580 apod.

express-support-picker-25255B4-25255DPo výběru už se vám v přehledném rozdělení zobrazí seznam dostupných souborů (ovladače, aplikace, aktualizace, BIOS apod.) tak, jak jste možná zvyklí z “Driver matrix” zobrazení.

 express-support-filter-25255B4-25255D

 Dále je ještě možné filtrovat výsledky dle kategorie (Category) – Audio, BIOS, Bluetooth, grafické ovladače, … a operačního systému (Operating System).

 

 • Petr Vones

  To neni zrovna dvakrat dobra reklama, kdyz Lenovo nabizi i cloudove sluzby ;-)

  • Tohle už je sice trochu „podpásovka“, ale budiž – samozřejmě web podpory Lenovo a cloud spolu nemají nic společného.

   • Petr Vones

    Coz je prave zvlastni. Vzdyt jedna z vyhod cloudu ma byt prave moznost reseni skokoveho narustu zateze (coz se zde patrne presne stalo). Pokud Lenovo takovou sluzbu nabizi, nebylo by lepsi reklamy pokud by ji samo pouzivalo. Nevidim v tom nic nelogickeho :-)

 • Tomáš Fejfar

  No, je velmi smutné, že se ten „express“ používá asi tak 10x líp než normální web (i když byl ještě rychlý).

  • Čekal jsem, že s tím někdo přijde – mám dost podobné pocity. ;-) Nicméně já používám primárně System Update a když už jdu na web, tak přes Driver Matrix, což je to samé.

   • Klidně by tuhle verzi mohli nechat. Přijde mi mnohem přehlednější a hlavně rychlá. Nejsem z těch, co by potřebovali nějaké barevné GUI pro hledání ovladačů. Stačí jednoduchost a funkčnost

    • Tomáš Fejfar

     Obecně si Lenovo, HP a ostatní můžou podat ruce. Jejich weby jsou povětšinou tragédie. Aspoň, že poslední dobou jde „zadejte vaše seriové číslo a my vám ukážem ovladače pro vás“ :)

 • lama

  Chci se zeptat, po upgradu na W8 mam problem s tim ze i pri zachovani souboru mi to „znehodnotilo“ recovery odddil na x230. Nelze z nej nabootovat ani zadny autorun to nema ale disk hlasi jako 6 gb volnych ze 17 ti. Rescue and recovery soft pro W8 neni abych zkusil jestli se to s tim oddilem nejak spoji, nebo jestli ho mam rovnou naformatovat a sloucit.

  Dalsi problem je s ovladaci, nic na funkcnosti, ale solution center hlasi 2 chyby na zarizeni: systemove sbernice pci a na základním systémovém zařízení, naistaloval jsem vse co je na lenovo.com pro W8 ale stale my to hlasi tyto 2 chyby.. dik

  • Tomáš Fejfar

   Nebude to tím, že se přepnulo bootování na UEFI?