ThinkPad nepřipojí Bluetooth myš: ŘešeníProfi

ThinkPad nepřipojí Bluetooth myš: Řešení

Na technické podpoře jsme se setkali se zajímavým problémem: ThinkPad W520 po aktualizaci ovladačů viděl, ale nechtěl připojit žádnou Bluetooth myš. Nepomáhala ani reinstalace ovladačů. Pokud na takový problém narazíte, zde najdete rychlé řešení. 

Problém

Po aktualizaci ovladačů pomocí ThinkVantage System Update notebook ThinkPad W520 provozovaný s Windows 7 našel, ale nebyl schopen se připojit na bezdrátové Bluetooth myši (testováno s myšmi Gigabyte a Genius). Problém nevyřešila ani reinstalace ovladačů Bluetooth a Wi-Fi.

image002-25255B5-25255D

Příčinou je zřejmě z nějakého důvodu chybějící ovladač periferních zařízení Bluetooth ve Windows, jak ukazuje také snímek obrazovky výše.

Řešení

Na webu Microsoftu bylo nakonec nalezeno řešení – sice poměrně zvláštní, ale problém vyřešilo: stačilo nainstalovat Windows Mobile Device Center (Centrum zařízení Windows Mobile), které samozřejmě obsahuje také ovladače periferních Bluetooth zařízení. Po instalaci WMDC stačí myš znovu spárovat a vše by mělo úspěšně fungovat dál.

  • dodo

    toto je rada tak pre zručných ale pre menej zrucných to má nulový hodnotu…ja mám lenovo E530 a myš canyon a fungujú mi len tlačidlá a scroll ale pc nereaguje na pohym mysky

  • Jan Priwitzer

    Tak mi to pomohlo i na Windows 8.1. Vždy po aktualizaci grafických ovladačů mi přestala jít myš a už nešla spárovat. Po nainstalování WMDC se po restartu hned spárovala. Díky

  • Vladimír Dymešv

    Všude se píše ,že stačí optickou myš spárovat,ale já chci odpověď-jak se spáruje.