Android tablet IdeaPad K1 unikl na veřejnost

Android tablet IdeaPad K1 unikl na veřejnost

Na Amazonu se objevil v ceníku dosud nepředstavený tablet od Lenova, IdeaPad K1, aby byl záhy stažen. Nic to však nemění na faktu, že se – dle všech informací – jedná o reálné zařízení, které velmi brzy spatří světlo světa. Pojďme se jen velice krátce podívat, co o něm víme. A co na něj říkáte vy?

 IdeaPad K1, jak se má zařízení jmenovat, je naprosto standardním tabletem, jak jej dnes známe. Disponovat by měl 10,1″ displejem s poměrem stran 16:10 a rozlišením WXGA (1280 x 800 bodů), ten bude samozřejmě dotykový, logicky s kapacitní technologií. Přístroj bude pohánět architektura nVIDIA Tegra 2 s dvoujádrovým procesorem T-250, který poběží na 1 GHz a jeho grafický akcelerátor bude podporovat také přehrávání flashového videa či výstup HDMI. Operační paměť by měla čítat rovný 1 GB, úložiště bude – podle všeho – záviset na verzi (16-32 GB), jakož i další dílky výbavy (měly by být verze jak s Wi-Fi, tak 3G).

Bluetooth, USB konektor, dvojici kamer (přední, zadní), slot na microSDHC karty a reproduktory budou obsahovat všechny modely. Výdrž baterie by měla být mezi 8 a 10 hodinami, k dispozici by měly být dvě barevné varianty – černá a bílá s vahou cca 770 g. V balení bychom měli najít snad i ochranné kožené pouzdro s opěrkou. Jednu z nejpodstatnějších, avšak logických informací uvedu až teď – operačním systémem se samozřejmě má stát Android 3.0 Honeycomb, s největší pravděpodobností vybavený o nějakou tu utilitu a aplikaci od Lenova.

Amazon deklaroval cenu 499 dolarů, což by čistě teoreticky v českých podmínkách znamenalo cca 11 000 Kč s DPH.

Co na tablet říkáte?

 • Lada Rajtrová

  Fatální problém je s aplikacemi s původním android market. Nelze
  stahovat z android marketu (aktuálního googleplay) neb bylo opomenuto
  vytvořit upgrade pro tento tablet. Tudíž můžete se dívat na filmy a
  fotky, ale nestáhnete si žádnou aplikaci. Pro mne je tedy ve finále
  tento produkt nepoužitelný. Nedoporučuji jej kupovat, neb se na něj
  budete moci dívat pouze z dálky.

  PS.: netýká se to pouze androidu, jakmile budete chtít aktualizovat, zapomeňte na to.

  • Předpokládám, že jste aktualizovala na oficiální Android 4.0 a nefunguje Vám Google Play. Nicméně aktualizace na 4.0 není pro běžné uživatele určena, nezískáte ji běžnou cestou, ale přes web Lenovo a s velkým upozorněním, že stahování aplikací nefunguje…

   Viz.:
   „This release differs from the factory-installed Honeycomb 3.1 release and subsequent OTA (Over The Air) updates to Honeycomb 3.2, and it does not include Lenovo customizations such as the launcher, pre-installed Apps or an App store, nor the underlying framework.“

   „This release is generally not recommended for the casual or mainstream user“

 • Pingback: ThinkPad Tablet oficiálně představen | Lenovo Blog CZ()