Váš obličej – Vaše heslo

Před Lenovo VeriFace jste pro přihlášení mohli použít heslo nebo otisk prstu, ale nyní je heslem i Váš obličej.

Přestože čtečka prstu funguje opravdu dobře, je VeriFace zajímavou novinkou.Tento software, který není součástí balení, ale je potřeba jej stáhnout ze stránek Lenova a nainstalovat.

Jak funguje ? Při běžném přihlášení se Vám kromě menu s účty v počítači zapne automaticky kamera a VeriFace. Software si najde vaše oči, srovná to se snímky, které pořídil při instalaci a přihlásí vás. Start programu a kamery trvá 3-5 vteřin, poté okolo 1 vteřiny než Vás identifikuje a přihlásí. Stejně jako u otisku prstu svůj účet nemusíte identifikovat, ale VeriFace vybere automaticky ten Váš.
Lze nastavit mžnost přihlášení jak obličejem, tak otiskem prstu, tak i heslem. Identifikace obličejem pochopitelně nefunguje, když Vás kamera nevidí, například v noci.

VeriFace funguje s všemi Lenovo notebooky a PC vybavenými kamerou.

Rozpoznání obličeje ale zatím neposkytuje vysokou bezpečnost pro podniková řešení. Více o slabinách rozpoznávání zde.

Zajímavé video k Veriface níže:

  • Anonymous

    Je to strašná blbost, jednou jsem tím chtěl zašifrovat jeden soubor. Asi 10 minut mě to natáčelo, ale říkal jsem si, že to asi bude normální ze začátku. Jenže další den mě to nechtělo pustit do počítače. Nezašifroval se soubor, ale rovnou celej komp! Seděl jsem tam asi DVACET MINUT, než se to rozhodlo mě pustit. Odindstalace, hrozná blbost.